В Університеті третього віку у Франківську розпочався новий навчальний рік

  • Сьогодні, 5 вересня, в Івано-Франківську розпочали новий навчальний рік в Університеті третього віку.

    На початку заняття українська письменниця, доктор філологічних наук, Член Національної спілки письменників України Ольга Деркачова розповіла студентам, що в перший місяць навчання їх чекають лекції з мистецтвознавства, рукоділля, а також восени до них із лекцією а, можливо, і з практичними заняттями завітає тренер з йоги.

    Сьогодні ж темою лекції стали найпопулярніші літературні премії у світі та Україні. Перш за все, мова йшла про найвідоміші Нобелівську, Букерівську та Пулітцерівську премії. За словами лектора це популярні премії,  але про них мало що знають: історію створення, за що і кому присуджують.

    Нобелівська премія є однією з найпрестижніших міжнародних премій, її щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи, значний внесок у культуру чи розвиток суспільства. Заснували її згідно із заповітом винахідника та філантропа Альфреда Нобеля, вона існує з 1901 року. За весь цей час українцям Нобелівську премію ще не присуджували. На думу лекторки, саме тому про це важливо говорити сьогодні, у день прем`єри фільму “Заборонений” про Василя Стуса, адже багато розмов крутиться довкола того, чи висували його насправді на цю премію та чому він її не отримав.

    “Колись на Нобелівську премію хотіли подати Василя Стуса, люди вважали, що лауреата не зможуть закатувати. Коли Стус був ув`язнений, люд створили комітет по клопотанню, його твори збирали, почали перекладати і хотіли видати книгу, однак,на жаль,  не встигли. Досі ще жоден представник з України не отримував “Нобеля” і це цікава тема”, – розповідає Деркачова.

    Деякі діаспорні автори претендували на премію, втім не як українці. Для того, щоб Україна мала своїх нобелівських лауреатів, каже Деркачова, потрібні, перш за все, якісні англомовні переклади.

    Також студенти дізналися про популярні українські премії, зокрема Шевченківську, Стефаника, Франка, популярну “Коронацію слова”, адже безліч авторів стали відомими завдяки цій премії.

  • В Україні однією з найвідоміших є Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія). Її присуджують з 1961 року за внесок у розвиток культури та мистецтва. До комітету, що вирішує, кому присуджувати премію, входять авторитетні, відомі в Україні літератори і митці, культурологи, літературознавці та мистецтвознавці, журналісти.

    Нагадаємо, безкоштовний Університет третього віку для літніх іванофранківців ініціював «Галицький кореспондент», запланувавши для юних душею студентів сім актуальних факультетів: правової грамотності, здоров’я, психології, культурно-дозвільної діяльності та рукоділля, краєзнавства, літератури та катехитичних знань.

    Збираються літні люди щочетверга о 15:00 за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 4.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!