Відомий український письменник розкритикував фільм «Сторожова застава»

Відомий український письменник та журналіст Юрій Винничук, який родом з Франківщини, на своїй сторінці у соціальній мережі розкритикував фільм «Сторожова застава», проте похвалив «Кіборги».

«Давненько я не відвідував кінотеатри. Але на “Кіборги” піду, бо зняв цей фільм Ахтем Сеїтаблаєв. Його “Хайтарма” – це набагато вищий рівень за дотеперішні примітивні агітки про УПА й Голодомор, зняті дроворубами від кіно.

Водночас мене аж тіпає, коли бачу кадри зі “Сторожової застави” – ці нєзатєйлівиє русскіє мужичкі з якимсь г**ном на голові, кудлаті бороди, бєлабрисиє багатирі, опаски на волоссі, жахливий одяг, лапті – наче живцем узяті з російських фільмів і фоток русскіх дєрєвєнь… І незмінне, непоборне чьомукання, щьокання і чьогокання», – пише про фільм письменник.

Також він додає, що це все при тому, що відомо, що Святослав носив оселедця, вояки-русини стриглися під макітру, або теж мали оселедці. Мовляв, навіть одяг описаний детально іноземними мандрівцями.

«У таке дрантя, як бачимо в кадрі, вдягалася хіба якась бездомна голота, або… такі да – кандовиє дєрєвєнскіє мужичкі. То коли ж ви, русифіковані кіношні к*рви, почнете залучати істориків до фільмування?» – запитує Винничук.

Окрім того, він каже, що таким фільмом режисер ображає його національну гідність і запитує, чи можна за це подати до суду.

Нагадаємо, що «Строжова застава» – український пригодницький фільм-фентезі, знятий Юрієм Ковальовим за мотивами однойменної книги Володимира Рутківського. Фільм розповідає про сучасного школяра Вітька, який через загадковий портал часу потрапляє у минуле — на тисячу років назад. Стрічка вийшла в широкий український прокат 12 жовтня 2017 року. За перший вікенд її переглянули понад 110 тисяч глядачів, а касові збори склали майже 8,2 млн грн.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!