Вчора, 25 листопада, в Азовському морі прикордонні катери ФСБ Російської Федерації відкрили вогонь по корабельній групі Військово-Морських Сил України.
Через це в Україні хочуть ввести воєнний стан. Таке рішення вже підтримав Президент України Петро Порошенко. Тепер цю пропозицію про введення воєнного стану має розглянути Верховна Рада. Екстрене засідання парламенту щодо цього питання відбудеться вже сьогодні, 26 листопада, об 16:00.
У соціальній мережі Facebook ця ситуація одразу почала обговорюватись. “Галицький кореспондент” зібрав думки відомих українців щодо нападу росіян на українські кораблі.
Український журналіст, письменник та публіцист Віталій Портніков нагадав всім, що війна з Росією продовжується ще з 2014 року.
“Мої співвітчизники згадують про війну тільки у ситуації чергового загострення, воно породжує позачергову істерію. Між тим, війна з Росією продовжується з 2014 року – і не закінчувалася ні на день. Якщо ми хочемо перемоги, ми маємо навчитися жити у війні”, – пише Портніков.
Також він зазначає, що росіяни порушили свободу судноплавства, атакували наших моряків, коли ті відходили від Керченського мосту. Про які вибори і рейтинги зараз може бути мова.
“Чому вас цікавить все, окрім України?” – запитує Портніков.
Український журналіст та ведучий Роман Скрипін також наголошує, що у нас війна із 2014 року.
“Чому те, що говорилося по сто раз, тільки зараз озвучують ці чиновники? Мало було окупації Криму? Мало було окупації Донбасу? Чого мало було? Які докази треба було? Ось оце РНБО завершиться таки військовим станом? Чи знов придумають щось?”, – запитує Скрипін.
Українська телеведуча, журналістка та юрист Мирослава Гонгадзе пише, що через події навколо Керченської протоки її занесло в порт Бостона, де стоять військові кораблі США.
“Про можливий конфлікт експерти говорили давно, били на сполох і якось все повільно ворушилось у приготуваннях України до захисту. Катери подаровані США понад три роки припадали пилом і лише у вересні нарешті українська сторона їх прийняла. Не кажу, що це панацея, але..” – пояснює журналістка.
Український політичний діяч, народний депутат України 8-го скликання Мустафа Найєм також прокоментував ситуацію.
“Вся суть цієї війни в тому, що ніколи до кінця не зрозуміло, де реальність, а де гра. Де «торгівля на крові», а де ми даром віддаємо ворогові наші заводи, шахти і комбінати. Де Віктор Медведчук представник України, а де він же – кум президента країни-агресора будинку в гостях у президента України. Де взагалі насправді воюють, а де – договірняк. І, нарешті, де на нас дійсно напали, а де, користуючись нагодою, банально відкладають вибори”, – пише чоловік.
Також він додає, всі бачать, що війна вже йде четвертий рік і десь там, на фронті, в окопах уже який місяць сидить звичайний хлопець, фізично захищаючи собою наші кордони.
“Чекаємо в парламенті указ Президента про введення воєнного стану. У документі президент повинен вказати обґрунтування необхідності введення воєнного стану, кордону території, на якій воно вводиться, а також термін його введення. Крім цього, в документі повинен бути зазначений вичерпний перелік конституційних прав і свобод громадян, які тимчасово будуть обмежені”, – зазначив Мустафа Найєм.
Журналіст Денис Бігус запитує, чи є десь нормальний розбір причин, за якими зараз хочуть вводити військовий стан.
“Причина зрозуміла, але начебто чотири роки адміністрація Президента переконувала, що це взагалі не на часі. У чому плюси? (Я не чіпляюся, до речі. Я просто хочу розуміти в чому план)
А взагалі, довбана гібридність. Не відрізниш – “треба країні” від “треба вибори скасувати”, – пише Бігус.