Cьогодні, 28 січня, на телеканалі «1+1» стартувало нове бізнесово-соціальне реаліті «Громада на мільйон», створене спільно з програмою Агентства США з міжнародного розвитку «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).
У шоу бере участь й Печеніжинська об’єднана територіальна громада. Мешканці Коломийщини змагатимуться з територіальними громадами Тернопільщини, Луганщини, Миколаївщини та Волині за інвестиції в розмірі 1 мільйона гривень від фонду WNISEF.
У першій програмі громади за 36 годин мали встановити рекорд України або побити вже існуючий.
Печеніжинці обрали колективне виконання чоловічого танцю «Аркан», тернополяни створювали герб ОТГ, луганчани варили дерево щастя і вішали на нього дзвіночки, волиняни пекли сирники, Миколаївщина шаткувала капусту.
Фіксували рекорди представники книги рекордів України. Всі учасники із завданнями справилися.
У Печеніжинській ОТГ чоловічий танець «Аркан» виконало 168 осіб.
«Віддамо душу і серце заради перемоги», – казали печеніжинці.
Юлія Бичай, експерт Книги рекордів України, заявила що учасники повинні пишатися собою. «І найперше ними має гордитися голова громади», – наголосила експерт.
За встановлення рекорду Печеніжинська ОТГ отримала 1000 віртуальних гривень. Попереду миколаївці, у яких на рахунку 2000 віртуальних гривень.
Ведучими проекту «Громада на мільйон» стали Ірина Озимок, керівник програм місцевого економічного розвитку фонду WNISEF, який надає підтримку громадам в Україні, і Дмитро Огньов, відомий бізнесмен і власник однієї з найбільших українських ферм «Меринос-Захід», створеної за європейським зразком.
Використовуючи свій багаторічний досвід успішного ведення бізнесу та знання процесів децентралізації, ведучі допоможуть об’єднаним територіальним громадам ефективніше реалізовувати свої проекти, тим самим, підвищуючи якість життя українців в регіонах.
«Фонд WNISEF, який я маю честь представляти, прагне змінювати життя звичайних людей на краще. Ми хочемо показати, що за невеликі гроші можна робити великі зміни. Ми інвестуємо 1 мільйон гривень в проект громади-переможця, але ці гроші потрібно буде заслужити», – сказала Ірина Озимок і зізналася, що оцінювати учасників буде суворо.
Ведучий і бізнесмен Дмитро Огньов розповів, що, крім основного призу від фонду WNISEF, деякі громади отримають спеціальні призи: «Серед учасників я бачив дуже харизматичних лідерів і був вражений проектами, які реалізовують громади в нашій країні. Двом громадам ми подаруємо спеціальні призи. Перший – це поїздка в Австрію для отримання австрійського досвіду сільського господарства, а другий – отара з 30 племінних овець, яку ми подаруємо громаді для розвитку тваринництва».
У реаліті «Громада на мільйон» бере участь переможець флешмобу #громади Скала-Подільська громада Тернопільській області, метою якої є створення виробництва бутильованої води з місцевих джерел. Силами громади ремонтуються дороги в регіоні, відкриваються центри дозвілля молоді та зали для спортивних занять. Печеніжинська громада Івано-Франківської області має значний туристичний потенціал і відома своїми ремісниками. Конкуренцію їм складає Новопсковська громада Луганської області, яка зробила значний внесок у благоустрій своєї території. Силами громади відремонтували і утеплили дитячі садки, відновили дороги, встановили освітлення на вулицях, а тому числі з використанням енергозберігаючих технологій. Також в проекті задіяні Бузька громада Миколаївської області, яка активно розвиває свій сільськогосподарський потенціал. Головна цінність громади – родючі території, які дозволяють збирати великі обсяги овочевих культур. П’ята – Княгининівська. Зусиллями її голови у Волинській області облаштовуються місцеві дитячі садки і школи, ремонтуються дороги і встановлюється освітлення в населених пунктах.