Гірський велосипед – ідеальний спорт та відпочинок для тих, хто любить активність та єднання з природою! Яремчанщина пропонує найкращі в Україні умови для катання на велосипеді.
Це маршрути як для досвідчених велосипедистів, так і новачків, радить velofun.
Маршрут 301 «Білий Камінь».
Гора Пірс-Дора – скеля Білий Камінь.
Протяжність маршруту – 23 км.
Найвищий ділянку – 973 метра.
Набір висоти – 586 метрів.
Час проходження маршруту – 4 години.
Скеля Білий Камінь в с. Дора, біля Яремче
Це відмінний екстремальний маршрут з Яремче, в який поїхати зважиться далеко не кожен новачок. Затяжні підйоми, елементи бек-кантрі і велоальпінізму, глинисті спуски, а якщо захочете – навіть справжнього скелелазіння. Все це чекає сміливців, які вирішать на двох колесах підкорити гору Пірс-Дора і побачити скелю Білий Камінь.
Маршрут сходить з автотраси в присілку Дора, біля повороту до монастиря Святого Андрія. Підніматися на гору краще з боку Делятина. До цього селища можна дістатися по автотрасі або через житлову зону іншою спокійною дорогою вздовж залізниці (згідно з маркерами синього кольору). Не доїжджаючи до річки Перемиської, біля каплиці, за покажчиками слід повернути наліво. Населений пункт позаду. Варто починати штурмувати гору: слід покладатися на карту, покажчики і спортивну інтуїцію. Далі за підйомом варто очікувати на чималу ділянку, де дорога йде абсолютно рівно.
Підкорення гори принесе несподівані подарунки: можливість скелелазіння. Чудові панорами і приголомшливий трав’янисто-глинистий даунхіл до Дори з фінішем в точці старту.
Маршрут 302 «Малево».
На гору Малево
Протяжність маршруту – 27 км
Найвищий ділянку – 688 метрів
Набір висоти – 343 метри
Час проходження маршруту – 3 години.
Не дуже короткий екстремальний веломаршрут, який припаде до душі досвідченим велосипедистам. Рухатися слід автотрасою з Яремча до Делятина, далі повертати направо, на Заріччя. Тут, в районі церкви, за покажчиками продовжити рух направо лісовими дорогами. Штурмуючи гору затяжним, але некрутим підйомом, добратися практично до її вершини, звідки можна добре розгледіти долину Пруту і місто Яремче.
Спуск з гори досить екстремальний і технічний – лісовими дорогами. Але задоволення варте цих зусиль – особливо якщо до вподоби саме такий відпочинок!
Маршрут 303 «Легенда».
Яремче – монастир Святого Андрія – база «Легенда»
Протяжність маршруту – 17 км
Найвищий ділянку – 597 метрів
Набір висоти – 140 метрів
Час проходження маршруту – 1 година
Час пішки – 2 години
Церква Св. апостолів Петра й Павла м. Яремче, вул. Кам’янка
(монастир Місійного згромадження Св. Андрія)
Дуже цікавий і нескладний маршрут, рекомендований для початківців. Починається з Яремче – слід рухатися автотрасою в бік Делятина. Поблизу яремчанської школи №1 (вона зліва від дороги) повертати за покажчиком праворуч і спуститися до кладки (підвісного містка) через Прут. Перейти річку. Тут беремо курс наліво і рухаємося паралельно до річки вузькою асфальтованою дорогою (вулицею Стефаника), спостерігаючи за покажчиками. Насолоджуємося чистим повітрям, відсутністю автотранспорту та місцевою архітектурою.
Після приємної прогулянки селищем повертаємо наліво, на бетонний автомобільний міст. У Яремчанському селищі Дора знову опиняємося на центральній автотрасі. Беремо курс направо і відразу наліво – за покажчиками «На монастир». Далі постійно прямо – заблукати тут практично неможливо.
Незабаром дорога занурюється в ліс. Кілька нескладних підйомів – і велотуристи прибувають до монастиря Святого Андрія. Після відвідин монастиря можна повернутися тієї ж трасою, а можна проїхати ще трохи вглиб лісу, де чекає туристична база.
На березі річки знайдете багато хороших місць для пікніка і навіть для купання.
Маршрут 304 «Оглядовий».
Неходжені стежки міста Яремче.
Протяжність маршруту – 7,3 км
Набір висоти – 150 метрів
Час проходження маршруту – 1 година 20 хвилин
Час пішки – 2 години 40 хв.
Панорама міста Яремче.
Короткий, але насичений екскурсійний маршрут, який дозволить відвідати заховані від очей пересічного туриста місця і ближче познайомитися з Яремче і яремчанців. Старт – на ринку, поблизу головної автодороги (вулиця Свободи) і центральної аптеки. Перша частина (близько 1500 метрів) – асфальтована і абсолютна рівна, пролягає затишною вулицею. Уздовж неї – паркова зона, в якій сховалося кілька благородних вілл, побудованих за Польщі.
місто Яремче вулиця Свободи
Після залізничного переїзду починається третій етап маршруту – некрутий, але досить тривалий підйом вулицями Ковпака і Олекси Довбуша. Тут для велосипедиста головне розрахувати сили і вибрати невисоку передачу. Підйом як завжди щедро винагородить тих, хто його подолав: спочатку опиняємося в казковому ялиновому лісі, а потім перед очима відкривається чудова панорама всього міста. Тут варто відпочити і зробити кілька фото.
Після того, як дорога близько 500 м буде йти рівно, починається спуск – повернення до центру міста. Грунтовий шлях і досить крутий схил гарантують викиди адреналіну, за які так люблять гірський велосипед!
Потім рівною дорогою добираємося до залізничного переїзду, за яким точка старту.
Маршрут 305 «Дівочі Сльози».
Яремче – вольєри – водоспад «Дівочі Сльози».
Протяжність маршруту – 6,7 км.
Найвищий ділянку – 642 метра.
Набір висоти – 231 метр.
Час проходження маршруту – 1,5 години.
Час пішки – 2,5 години.
Водоспад Дівочі сльози в Яремче
Маршрут стартує від залізничного переїзду (ринку), що знаходиться в центрі Яремче. Подолавши 1300 метрів бетонної, асфальтованої, а далі ґрунтової дороги, виїжджаємо до вольєрів. Тут можна залишити велосипеди на спецстоянці і поспостерігати за тваринами – благородними і плямистими оленями, карпатськими кабанами.
Далі рушаємо за вказівником «Дівочі Сльози». Далі доведеться форсувати єдиний на маршруті тривалий підйом, за яким очікує близько кілометра ідеально рівної дороги лісом. Через декілька поворотів ми потрапляємо на водоспад Дівочі Сльози. Під’їхати до нього досить проблематично – краще зійти з велосипедів і останні 200 м подолати пішки. Біля водоспаду на спеціальному майданчику можна влаштувати невеликий привал, а біля плеса Жіночих Сліз можна добре скупатися. До Яремче повертаємося тим же шляхом.
Маршрут 306 «Багровець».
Вольєри – селище Багровець – база відпочинку «Карпати» – водоспад Пробій
Протяжність маршруту – 6 км
Найвищий ділянку – 705 метрів
Набір висоти – 266 метрів
Час проходження маршруту – 1,5 години
Час пішки – 2,5 години
Водоспад Пробій в місті Яремче
Від ринку міста Яремче, звідки й починається маршрут, потрібно їхати по дорозі уздовж залізниці, керуючись вказівниками. Через 500 метрів – велика галявина на березі річки, де є джерело з лікувальною водою. Тут варто добре відпочити, адже наступний кілометр шляху веде поступово вгору. Приблизно за 500 м – селище Багровець з чудовими карпатськими краєвидами. Ще через кілометр близько дороги невеликий, але дуже мальовничий водоспад.
Після рівної ділянки траси знову доведеться їхати горбами. Через майже три кілометри від вольєрів підйоми закінчуються чудовим оглядовим майданчиком на висоті 705 метрів над рівнем моря. Далі можна промчати на одному диханні карколомним серпантином, який виводить до південного краю Яремче. Але тут не варто виїжджати на головну автодорогу: відразу після бетонного мосту відповідно до вказівки повертаємо наліво і тихим путівцем в тіні дерев добираємося до знаменитого шедевра дерев’яної архітектури – ресторану «Гуцульщина».Тут можна відвідати сувенірний ринок, оглянути водоспад Пробій.
Фото взяте з: veloride.com.ua
Для тих, хто не дуже любить затяжні підйоми ґрунтовими дорогами, цей маршрут краще долати в зворотному напрямку, починаючи з ресторану «Гуцульщина». Тоді набір висоти буде проходити не дуже складно, але довгим асфальтовим «серпантином», а вже на грунтових дорогах можна буде сильно розігнатися вниз.
Читайте також: 15 найцікавіших місць Яремчанщини