15 найцікавіших місць Яремчанщини

  • Що варто побачити в Яремче? Куди піти? Поради для туристів.

    Територія Яремчанської міської ради – один з найважливіших рекреаційних районів Карпатського регіону. Саме ж Яремче називають перлиною Карпат, тут красиві гірські пейзажі, цілющі джерела, культурні пам’ятки, цікава історія. Місто з 1977 року віднесено до категорії міст обласного підпорядкування з включенням в його межі таких населених пунктів, як села Дора та Ямна. Крім того, до території Яремчанської міської ради належать селище міського типу Ворохта та Микуличинська, Татарівська, Яблуницька та Поляницька сільські ради.

    Водоспад Пробій у Яремчі

    Водоспад Пробій на річці Прут є, мабуть, найвідомішим у цьому регіоні Карпат. Це зумовлено місцем його розташування неподалік від центру міста Яремче. Крім того, Пробій є одним з найповноводніших карпатських водоспадів, висота його складає 8 метрів. Кажуть, раніше висота падіння води тут сягала 25 метрів, проте для сплаву лісу по ріці Прут водоспад підірвали, значно зменшивши його висоту. Поряд із водоспадом є сувенірний ярмарок, де можна придбати вироби місцевих майстрів.

    probij

    Скелі Довбуша

    До скель Довбуша у Яремчі веде «Стежка Довбуша» — нетривалий маршрут лісистими гірськими схилами. Вона бере свій початок у заповідному урочищі Дрібка, підіймається вгору до скельних масивів та спускається вниз, утворюючи кільце. Протяжність її 5 км, прогулянка займе 3-4 години. За легендою, серед скель схована одна з чисельних Довбушевих скринь з грабунком. Вона лежить у печері, потрапити до якої можна тільки в ніч на Івана Купала. Проте самі скарби зачаровані, а той, хто знайде печеру, приречений скам’яніти в ту ж мить, коли золото заблищить у місячному сяйві.

    skeli-dovbusha-1

    Гора Маковиця

    Назва вершини походить від слова «маківка», тобто верхівка, вершина. За іншими даними про походження назви, слово «маковиця» з мови санскриту означає «місце поклоніння», «капище». Висота гори 984,5 м. Є три основні шляхи виходу на гору: вздовж всього хребта, через Скелі Довбуша та з присілка Ямна. Кожен маршрут по-своєму цікавий. Останній – найкоротший. Починається він від вулиці Івана Франка, яка під самим лісом біля джерела та каплички переходить у стежку і виводить на хребет Маковиці.

    makovytsya

    Вольєри у Яремчі

    У вольєрному господарстві Карпатського національного парку можна побачити представників карпатської фауни: косуль, кабанів, орлів тощо. Тварини та птахи тут утримуються у напіввільних умовах – у просторих вольєрах чи просто на огородженій металевою сіткою великій території, і почувають себе комфортно.

    volyery-yaremche

    Парк мініатюр у Яремчі

    Парк-музей у Яремчі є якісною туристичною атракцією та водночас освітнім майданчиком для вивчення історії і географії Яремчанського краю. Музей містить 18 об’єктів, в тому числі точно відтворені моделі сакральних споруд – церков та монастирів, водоспад Пробій на річці Прут, відомі пам’ятники краю, а також єдину в Карпатах діючу міні-залізницю з копіями легендарних кам’яних мостів у Ворохті, станції в Татарові та тунелю. Є копії знаменитих дерев’яних споруд, наприклад, ресторану «Гуцульщина».

    park-miniatyur

    Монастир у Дорі

    Церква пророка Іллі на території монастиря студитів у Дорі була збудована у серпні 1935 року за благословення митрополита Андрея Шептицького. Монастир був улюбленим місцем паломництва для багатьох прихожан. 15 березня 2014 року храм не змогли врятувати від пожежі, він згорів вщент. У ньому був унікальний різьблений іконостас початку XX століття. У жовтні 2015 року храм відбудували, спорудивши його на місці попереднього.

    dora

    Водоспад Гук у Татарові

    Женецький водоспад Гук розміщений на притоці Прута Женець, між масивами хребтів Явірника і Хом’яка-Синяка біля Татарова. Розташований на висоті 900 м над рівнем моря. Утворився у післявоєнні роки в результаті повені, вода вільно падає з висоти 15 метрів. Неподалік цього місця є резиденція колишнього президента України Віктора Ющенка. Місцеві жителі назвали водоспад Гук через шум, гул, що доноситься від нього.

    guk

    Гора Хом’як у Татарові

    Гора Хом’як – нескладна локація для одноденного маршруту серпантинною стежиною, що в’ється лісом, поступово набираючи висоту. Початок сходження на гору розташований дуже близько до вузлів транспортного сполучення, шлях на Хом’як зазвичай починається в селі Татарів одразу за поворотом на «Буковель». Навіть попри те, що підйом є не надто складним та затяжним у часі, з гори відкриваються красиві краєвиди. Середній перепад висоти під час маршруту не є високим – 927 км, проте Хом’як відомий своєю лавинонебезпечністю. Сезон екскурсій тут триває з травня до листопада.

    homyak

    Залізничний вокзал у Татарові

    Приміщення залізничного вокзалу у Татарові збудоване у 1894 році. Це пам’ятка архітектури Яремчанської міськради. Багато хто вважає його одним із найкращих залізничних архітектурних проектів кінця ХIX – початку ХХ століть навіть у всій Україні. До 90-х років у Татарові функціонували три колії. У приміщенні вокзалу на першому поверсі були диспетчерська, каса, дві зали очікувань. Від того часу приміщення сильно занепало, але у 2014 році розпочалася його реконструкція.

    vokzal-tatariv

    Австрійський військовий цвинтар у Татарові

    Австрійський військовий цвинтар часів Першої світової війни у Татарові відновлений 8 років тому задля збереження пам`яті та історичної правди. До того кладовищем опікувалася місцева жителька, яка вже померла.

     

  • Церква Різдва Богородиці у Ворохті

    У північній частині Ворохти на вершині пагорба розміщений один з найдавніших храмів Гуцульщини – церква Різдва Богородиці. Споруду датують ХVІІІ ст., але є згадка, що церква збудована ще у 1615 р. Більшість науковців вважають, що церкву побудовано у селі Яблуниці і у 1780 р. перенесено до Ворохти. Будівля її повністю з дерева, по-справжньому «гуцульська» і вважається найдосконалішою за формою та архітектурними пропорціями.

    tserkva-vorohta
    Віадуки у Ворохті

    У Ворохті є два з шести українських віадуків, які, до того ж, є одними з найдовших у Європі і використовувались для організації залізничного сполучення. Кожен з них має понад сто метрів довжини, вік їх також перевищує сто років. Збудовані віадуки за часів Австро-Угорщини.

    viaduk

    Трампліни у Ворохті

    Ворохтянські трампліни та дитячо-юнацька спортивна школа у селищі колись були одними із найвідоміших в Україні. Нині ж трампліни занепали. Найбільший з них, 90-метровий трамплін із штучним покриттям востаннє реконструювався майже 30 років тому. Попри це, тут можна піднятися нагору на старенькому підйомнику, звідки відкривається чудовий краєвид. Унизу поряд з трамплінами функціонує сувенірний ринок.

    trampliny

    Озеро Несамовите

    Озеро Несамовите розташоване на висоті 1750 м над рівнем моря. Довжина його 88 м, ширина 45 м, глибина коливається в межах від 1 до 1,5 м. Лежить у межах Карпатського національного парку, в льодовиковому карі на східних схилах гори Туркул. Дістатись до нього можна тільки пішки. З озером пов’язано чимало легенд, більшість з яких застерігають від купання у мальовничій високогірній водоймі.

    ozero-nesamovyte

    «Буковель»

    «Буковель» є найбільшим гірськолижним курортом України. Розташований поблизу села Поляниця Яремчанської міської ради, біля підніжжя гори Буковель на висоті 920 метрів над рівнем моря. Лижний сезон тут триває з кінця листопада до кінця квітня. З 2008 року «Буковель» почав розвиватися як лікувальний і бальнеологічний центр, на його території є сучасне діагностичне та медичне обладнання. На курорті працює безкоштовний бювет, в якому подається природна мінеральна вода. У 2014 року на «Буковелі» відкрили найбільше штучне озеро в Україні. Того ж року запрацював дитячий табір «Артек Буковель».

    bukovel

    Ірина ФЕДОЛЯК

    15 найцікавіших місць Тисменицького району

    ТОП-15 найцікавіших місць Рогатинського району

    ТОП-20 найцікавіших місць Галицького району

    ТОП-20 найцікавіших місць Івано-Франківська

    ТОП-10 найцікавіших місць Богородчанського району

    ТОП-10 найцікавіших місць Калущини

    Топ-15 найцікавіших місць Тлумаччини

    ТОП-20 найцікавіших місць Косівщини

    ТОП-15 найцікавіших місць Долинщини

    20 найцікавіших місць Надвірнянщини

    Топ-10 найцікавіших місць Коломиї

    ТОП-15 найцікавіших місць Рожнятівщини

    Топ-15 найцікавіших місць Снятинщини

    Топ-20 найцікавіших місць Городенківщини

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!