У Красноїльській школі, що на Верховинщині, навчається 428 школярів. Однак умов для навчання немає.
Саме тому сьогодні, 23 грудня, до Івано-Франківської ОДА приїхала майже сотня мешканців села Красноїлля, аби на їхню школу звернули увагу.
Директорка школи Марія Шкіндюк розповіла, що школярі уже другий рік навчаються у непристосованих приміщеннях. У школі на першому поверсі підлога та стіни уражені грибком через пошкоджену систему водовідведення. Аби зробити ремонт, районна рада склала кошторисну документацію, а згодом підрядник виграв тендер.
Минулий уряд пообіцяв виділити на школу 10 мільйонів гривень. 29 листопада у навчальному закладі розпочався ремонт. Робітники позбивали штукатурку, зірвали підлогу та викопали весь ґрунт, уражений грибком. А далі ремонт припинився, бо кошти не надійшли. За словами директорки школи, гроші не надійшли через скасовану сьогоднішнім урядом 500-ту постанову.
«Ми вчергове вже приїхали. Ми уже другий рік навчаємося у непристосованих приміщеннях. На першому поверсі все розрито, а грошей на ремонт нема. Якщо наступного року нічого не зрушиться, то батьки не пустять дітей до школи», – говорить Марія Шкіндюк.
Дирекція школи зробила відповідні аналізи – у деяких місцях грибок уже на 5 стадії. Діти позбавлені харчування, оскільки їдальня теж уражена. Школу побудували у 1972 році, і вона єдина у селі. Деякі діти до неї йдуть 3,5 кілометри. Аби зробити капітальний ремонт треба 30 мільйонів гривень. Дехто зі школярів навчається у приміщенні інтернату, яке теж є аварійним.
«Бачимо, яка ситуація була в Одесі – тому й просимо нам допомогти, щоб не було трагедії. Просимо звернути на нас увагу. Працівники чекають на фінансування і відразу приступлять до роботи», – наголошують батьки.
З дирекцією Красноїльської школи зустрівся голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль. Він каже, що у цій школі він був із візитом та бачив, яка там ситуація. Денис Шмигаль переконує, що за ситуацією з цією школою слідкує особисто.
«Десятки років триває ця ситуація. Проблема у тому, як ви управляєте своїм об’єктом. Ви вмієте господарювати у своїй школі? Ви кажете, що ви у паніці. Чого? Я був у вас і бачив вашу школу. Ми обходили школу всі разом. Я вашою школою опікуюся особисто. 500-ї постанови вже нема, коштів не буде. Ми внесли у ДФРР. Таких шкіл як ваша – багато. Ми заклали гроші на вашу школу у бюджет. Зробимо все як треба, але на це треба час», – говорить голова ОДА.
Денис Шмигаль підтверджує, що стан школи катастрофічний, тому вона знаходиться на особливому контролі.
«Хвилювання батьків є обґрунтованим. Я не знімаю з себе відповідність, але така ситуація там вже давно. Тому вже і зараз її вирішити неможливо. Треба притягнути кошти, знайти відповідального підрядника та навести лад», – каже голова ОДА.