Заступники міністрів пояснили прикарпатцям, навіщо Україна погодилась на “формулу Штайнмайєра”

  • Сьогодні, 7 жовтня, в Івано-Франківську в рамках програми «Діалоги про Україну» відбулася зустріч із представниками уряду, присвячена мирному врегулюванню конфлікту на Донбасі.

    Ця програма створена командою президента Володимира Зеленського. Посадовці Офісу Президента, урядовці, народні депутати України проводитимуть зустрічі у регіонах країни, під час яких обговорюватимуть із представниками місцевого самоврядування та громадськістю ключові питання розвитку держави.

    “Через незрозумілі політичні амбіції Путіна сьогодні гинуть молоді українці. Запевняю вас – про капітуляцію мова не йде, ми прагнемо перемоги. Але у нас гібридна війна, і саме така перемога нам потрібна. 3/4 боротьби йде на інформаційному полі, поки хлопці тримають фронт”, – розповів Денис Шмигаль, голова Івано-Франківської ОДА. 

    Шмигаль також порівняв Зеленського із шахістом, що грає проти Путіна в гру, ставки в якій – людські життя.

    “Не всі ходи треба розкривати. Закликаю всіх довіряти обраному вами президенту і дати йому можливість втілити свою “багатоходівку””, – додав Шмигаль. 

    Першою темою стало мирне врегулювання на Сході України. Стратегію влади щодо досягнення миру та захисту суверенітету представили політичний директор Міністерства закордонних справ України Олексій Макеєв, перший заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Антон Колумбет та заступник міністра оборони України Аліна Фролова.

    “Розведення військ було передбачено ще Мінськими домовленостями. Зараз ми намагаємося перезапустити цей процес. Це робиться для збільшення відстані між нами і противником, задля зменшення кількості обстрілів і втрат життів. Обидві сторони мають відступити на 1 кілометр, забрати техніку і укріплення. Далі приступають до розмінування тощо. Але це можливо лише на сьомий день після повного припинення обстрілів”, – сказала Ірина Фролова, заступниця міністра оборони України.

    Представники уряду пояснили, які кроки для припинення війни будуть здійснені найближчим часом, за які «червоні лінії» влада не заступатиме та навіщо Україна погодилася на «формулу Штайнмаєра».

    Олексій Макеєв зазначив, що майже 2000 українських дипломатів працюють над досягненням миру і перемоги. Він пояснив, що розповідати наперед стратегії перемоги було б нерозумно.

    “Ми почали звільняти наших хлопців, погодилися на вимоги щодо формули Штайнмаєра і тепер чекатимемо на надзвичайно складні перемоги у “Нормандському форматі”. Ми чекаємо, що Кремль виконуватиме свої зобов’язання”, – сказав дипломат.

    Степан Волковецький, нардеп 1-2 скликань, ексдипломат та голова обласної “Просвіти” каже, що у світовій історії немає такого прикладу, щоб держава, в якої забрали частину території, говорила про мир.

    “І я не розумію, як ми збираємося встановлювати контроль над сходом України, адже там наразі панує бандитський режим. Які шляхи до цього всього?”, – запитує він. 

    На це Олексій Макеєв відповів, що вибори і все решта на території ОРДЛО можливі лише після роззброєння бандитських формувань, а також за присутності українських ЗМІ.

    Голова обласної спілки учасників АТО Мирослав Кріль, в свою чергу, сказав, що відведення військ з Бахмутської траси призведе до втрати Сєверодонецька і Лисичанська. А місцевого населення там, за його словами, залишилось відсотків 15-20.

    “Нам дуже б хотілось надіятися, що наш президент відноситься до категорії гросмейстерів. Наразі у нас є в цьому сумніви. Бо здобутки Путіна на цьому фронті, безсумнівно, відомі”, – каже атовець. 

    Атовець Петро Шкутяк заявив, що треба зміцнювати армію, вести дипломатичні контакти, ввести на Донбас миротворців ООН і не відступати з зайнятих позицій.

    “Ви маєте справу з Росією. Вони не виконують своїх зобов’язань, вони підсилюють свої війська – а ми їх чомусь відводили. На війні один кілометр – це дуже й дуже багато”, – наголосив Петро Шкутяк.  

    Нагадаємо, що 1 жовтня, президент Володимир Зеленський заявив, що Україна на лист спецпредставника від ОБСЄ Мартіна Сайдіка відповіла, що погоджує текст так званої “формули Штайнмаєра”.

    Вже згодом, 2 жовтня,у Франківську створили штаб національного спротиву капітуляції України. Крім того, атовці прийшли під ОДА  – виступали проти “формули Штайнмаєра”.

    3 жовтня під час позачергової сесії обласної ради обурені атовці і депутати вимагали зупинити капітуляцію України. 

    6 жовтня в Івано-Франківську біля “Білого будинку” знову відбулося віче:  “Зупинимо капітуляцію”.

    Тим часом по всій Україні та за кордоном влаштували віче “Ні капітуляції”.

    Довідково: Формула Штайнмаєра – тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий також у суспільстві як “закон про особливий статус Донбасу”, починає діяти на постійній основі за умови, коли там відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією України та законодавством України, а також після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!