26 квітня на сесії Бурштинської міської ради розглянули питання про фінансово-господарську діяльність КП «Житловик» за 2017 рік.
Керівник підприємства Віктор Марчук розповів, що минулий рік підприємство отримало від господарської діяльності 2 млн 898 тис. Загальна сума доходів становить 41 млн 729 тис, а витрати 44 млн 627 тис.
Найбільше збитків підприємство отримало від надання житлово-комунальних послуг населенню. Він пояснив, що протягом 2017 року тарифи змінювалися лише на послуги з централізованого холодного водопостачання та водовідведення. Проте, у зв’язку з довготривалою процедурою прийняття тарифів, а також із встановленням їх у значно меншому розмірі від розрахованих, вони не відобразили всіх витрат підприємства.
Тож загалом спостерігається ріст загальної суми тарифних доходів, але водночас і тарифних витрат. Це відбулося здебільшого через підвищення мінімальної заробітної плати. До того ж, каже, прожитковий мінімум збільшувався протягом року тричі і це неможливо було передбачити у тарифі. Крім того, зросла плата за електроенергію та паливно-енергетичні ресурси.
«Все це знижує рівень відшкодовування тарифів і веде до збитковості. З усіх житлово-комунальних послуг, які надає підприємство, збитковими є майже всі. Загалом сума збитків – 285, 3 тис. грн», – зазначив Віктор Марчук.
Депутат Леонора Івасюк зауважила, що з одного боку зрозуміло, що «Житловик» місту потрібний, але з іншого – у мешканців є дуже багато претензій до нього. «Я розумію, що ви мусите платити зарплату працівників. Але, якщо ми піднімемо тарифи, чи будете відшкодовувати кошти людям кошти за неякісно надані послуги. Буває, що у квартирах холодно і в кранах тече брудна вода», – поцікавилася вона.
Кtрівник «Житловика» Віктор Марчук відповів, що ТЕС постачає воду у місто, а воно – до будинку. Перед опалювальним сезоном підприємство завжди готується до нього і міняє труби. Однак цього року їх поміняли лише на 357 тисяч.
«В квартирах є недогрівання, але тут не тільки вина «Житловика». Якщо люди не миють батареї, не міняють стояки, то це і їхня вина», – пояснив він.
Загалом в депутатів виникло багато запитань до керівника підприємства. Зокрема, Любомир Горват зауважив, що всі заслухали звіт, але не почули і не побачили аналізу.
«Житловик» – це структура, яка нагадує бізнес. Вона має мати аналіз діяльності і чітку організацію. Зараз всі працюють за звичною схемою і всіх все влаштовує. Немає ніякого проекту розвитку. Це господарка. Треба зробити аналіз хоча би за рік роботи. Ми зараз не говоримо про нічого предметного», – зазначив депутат обласної ради Андрій Іваськів.
У свою чергу міський голова Роксолана Джура наголосила, що нове скликання гідно прийняло проблему з житлово-комунальним господарством у 2015 році і взялося робити зміни. «У 2017 році ми отримали ліцензію на постачання і транспортування теплоенергії. Я знаю, що жодної конструктивної пропозиції, які ми надавали у залі на підприємстві не впровадили. Я знаю, що зараз стикнулися з проблемою відтоку кадрів. Це все наші проблеми. Дійсно, сьогодні ваш звіт – це не звіт, а доповідна записка головного економіста. Звіт має бути чіткий і конкретний. Але комунальні підприємства завжди були і були в боргових зобов’язаннях. Треба прикласти вам багато зусиль, щоб спільно працювати з депутатами, громадою і тими людьми, які дають конструктивні поради», – наголосила Джура.
Раніше “Галицький кореспондент” писав, що у Бурштині підняли тарифи на тепло та гарячу воду.