Зеленський повернув українське громадянство Саакашвілі

Президент України Володимир Зеленський повернув громадянство колишньому президенту Грузії.

Про це йдеться в указі президента №329/2019, передає ТСН.

“Внести до Указу Президента України від 26 липня 2017 року № 196 “Про припинення громадянства України Бондарєвої Т., Корнійчук О.А., Коротецького Л.О. та інших осіб” зміну, виключивши положення щодо втрати Саакашвілі Міхеілом громадянства України”, – повідомляється в указі.

Окрім цього, Зеленський надав громадянство Ахмаді Коларіджані Аболфазла, Олександру Костікову, Самед-Заде Еміну Іззата огли, Тойгонбаєву Зіятдінбеку та Альтунсі Тамеру.

Нагадаємо, в липні 2017 року тодішній президент України Петро Порошенко своїм указом позбавив Саакашвілі українського громадянства, коли той перебував у США. 10 вересня 2017-го Саакашвілі перетнув польсько-український кордон в оточенні своїх прихильників, що супроводжувалося протистоянням з прикордонниками і правоохоронцями. 22 вересня 2017-го Мостиський районний суд Львівської області визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України.

12 лютого 2018 року Саакашвілі був затриманий у ресторані в центрі Києва недалеко від офісу своєї партії “Рух нових сил”, після чого доставлений до аеропорту “Бориспіль” і відправлений на літаку до Польщі. У МВС України пояснили, що відповідно до вже ухвалених судових рішень, Саакашвілі перебував на території України незаконно, а тому з “дотриманням усіх юридичних формальностей був повернутий до країни, звідки прибув, порушуючи вітчизняне законодавство”.

Заборона діє до 2021 року. Прикордонники заявили, що Саакашвілі не мають пускати до України

Нині Саакашвілі проживає в Нідерландах. Там він отримав посвідчення особи з правом на проживання та роботу в Євросоюзі. Дружина Саакашвілі Сандра народилася в Нідерландах, має подвійне громадянство – Нідерландів та Грузії.

Нагадаємо, Днями до України мав повернутися Саакашвілі – ЗМІ

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!