Знову є порушення: на Прикарпатті вкотре перевірили харчування у школах та садках

З метою забезпечення повноцінного та якісного харчування дітей в школах та дошкільних закладах, Держпродспоживслужба Івано-Франківщини продовжує роботу над виконанням регіональної цільової програми “Дітям Прикарпаття – якісне харчування”.

Для цього здійснюється відповідний моніторинг та інспектування всіх операторів ринку, які організовують харчування, постачальників харчових продуктів, сировини, готової продукції у закладах освіти, повідомляють у пресслужбі установи.

При проведенні планових та позапланових заходів державного контролю безпечності та якості харчових продуктів, які використовуються для харчування дітей, станом на 1 липня відібрали зразки в 122 закладах Івано-Франківської області.

Зокрема, у 69 школах відбрали 274 зразків харчових продуктів від 83 постачальників. Результати лабораторних випробувань показали, що чотири зразки харчових продуктів, зокрема масло солодковершкове, не відповідають вимогам нормативної документації. Порушення зафіксували в Надвірнянському районі (Делятинський ліцей № 2), у м. Івано-Франківську (ЗШ № 8), у Яблуницькій ЗШ, а також у м. Бурштин (ЗШ №1)

Фахівці також відібрали 12 зразків харчових продуктів від 49 постачальників у 53 садочках. У цьому випадку дослідження показали, що 11 зразків харчових продуктів (масло солодко вершкове – 2, овочі – 8, молоко – 1)  не відповідали вимогам нормативної документації. Порушення зафіксували в м. Івано-Франківську, Надвірнянському районі, Снятинському районі.

Як наслідок, спільно з Департаментом освіти, науки та молодіжної політики, Держпродспоживслужба не допустила до обігу невідповідну продукцію та вжила необхідних заходів для виправлення ситуації та зміни  виробника продукції із порушеннями на іншого.

Нагадаємо, раніше фахівці вже встановлювали факти порушення у дитячих закладах освіти, зокрема, виявляючи неякісне масло та овочі з нітратами.

Фото – ілюстративне.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!