• 10 культових фільмів, які назавжди змінили світовий кінематограф

  • Ці стрічки стали справжніми віхами в історії кіно, вони змінили підхід до зйомок, розширили межі художньої уяви та залишили слід у культурі.

    У світі кінематографа існують фільми, що мали величезний вплив не лише на окремих глядачів та їхні життєві історії, але й на сам розвиток кіноіндустрії. 

    Серед них є як класичні, перевірені часом роботи, так і новітні, всім нам добре відомі фільми, пише Кіно 24.

    У цьому матеріалі ви дізнаєтеся, які культові стрічки потрапили до цього списку та які фільми змінили світ кіно назавжди, відкривши нові горизонти для майбутніх поколінь творців і глядачів.

    “Громадянин Кейн”

    Фільм Орсона Веллса, який встановив нові стандарти в кінематографії. Його вплив на подальший розвиток кіно важко переоцінити, і він часто називається одним із найкращих фільмів усіх часів.

    Американський інститут кіномистецтва визнав “Громадянина Кейна” найкращим фільмом США за останні 100 років у 1997 і 2007 роках. Британський інститут кіномистецтв, провівши опитування серед кінокритиків і режисерів, також назвав його найкращим фільмом всіх часів. Стрічка часто очолює подібні рейтинги. У 1989 році її включили до Національного реєстру кінофільмів США як твір, що має історичну, культурну або естетичну цінність.

     

    “Психо”

    Культовий трилер Альфреда Гічкока, який перевернув уявлення про жанр жахів та трилерів. Незабутня сцена у душі, незвичайна побудова сюжету і тонка психологічна гра героїв зробили цей фільм класикою світового кіно.

     

    “На останньому подиху”

    Фільм Жана-Люка Годара став символом французької нової хвилі. Його експериментальний підхід до монтажу, зйомки та діалогів змінив уявлення про кінематограф як мистецтво і відкрив нові можливості для самовираження режисерів.

    Відомий американський кінокритик Роджер Еберт назвав “На останньому подиху” найкращим дебютом в історії кіно з часів “Громадянина Кейна”.

     

    “Ніч живих мерців”

    Культовий фільм, знятий режисером Джорджем Ромеро, став справжньою сенсацією свого часу. Його успіх у кінотеатрах просто неба був величезним, і він швидко завоював прихильність глядачів.

    Ця стрічка започаткувала новий піджанр у фільмах жахів – фільми про зомбі. Хоча в самому фільмі слово “зомбі” жодного разу не звучить, замість нього використовується термін “упир” (ghoul). Попри це, фільм встановив основи для майбутніх картин про зомбі, значно вплинувши на розвиток жанру.

     

    “Екзорцист”

    Один із найстрашніших фільмів жахів у кінематографі. Вільям Фрідкін створив картину, яка лякала і шокувала аудиторію своєю темою одержимості демонами, поставивши новий стандарт у жанрі жахів і проклавши шлях для численних фільмів про надприродне.

    Також у цьому списку варто відзначити наступні фільми:

    • “Щелепи”
    • “Титанік”
    • “Горбата гора”
    • “Залізна людина”
    • “Аватар”

    Кожен із цих фільмів вплинув на індустрію по-своєму, змінивши жанрові межі, технічні можливості та уявлення про те, що кіно може досягти.

    До теми: Одразу чотири українські фільми увійшли до програми фестивалю документального кіно в Амстердамі

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Палій ЮліяПалій Юлія

    Блог дружини військового: Я не хотіла, щоб він воював

    …але розуміла, що в нас немає вибору. Ми з Вовою слухали виступ президента Америки 21 лютого 2022 року пізно увечері. Сумнівів не залишалося жодних в тому, що Росія таки нападе на нашу країну. На той момент чіткого розуміння що треба робити чи як правильно підготуватися не було. Відчуття розгубленості й страху трохи плутали всі думки

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    10 міфів про український схід: чи зможемо ми колись подолати уявні бар’єри?

    Стереотипами земля повниться. Наш світогляд часто ґрунтується на хибних уявленнях про інших людей, міста, регіони, та що там — навіть про самих себе. Стереотипи заповнюють пробіли в реальних знаннях. Якщо на власні очі не бачили, не були, не знаємо — здатні вірити будь-чому. Наша країна настільки велика й різноманітна, що нам не вистачає особистих зв’язків,

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    Смерть як звичка

                   У творі Михайла Коцюбинського «Intermezzo» є рядки про те, як герой звістку про повішених заїв стиглою сливою, відчуваючи не гіркоту, а приємний смак у роті.  Неможливість відчувати хоч щось інше, бо жах висмоктав з нього всю кров, передається такою деталлю, яку люблять пхати в усі тестові завдання, присвячені

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного