В Івано-Франківську презентували проект “Торкаючись, бачу: Великі Українці”

Сьогодні, 20 березня, в Музеї мистецтв Прикарпаття відбувся проект “Торкаючись, бачу: Великі Українці”.

Ця унікальна виставка руйнує стереотипи, що візуальне мистецтво є доступним лише для тих, хто бачить.
Вперше створено можливість показати незрячим як виглядали найвидатніші особистості української культури та науки.

На виставці представлені скульптурні портрети визначних українців – Івана Франка, Лесі Українки, Сергія Нігояна, Григорія Сковороди, Георгія Пінзеля та ін. Скульптурні погруддя створені для тактильного сприйняття незрячими та особами з вадами зору. Інформація про кожну особистість (скульптуру) озвучена через аудіомедійний засіб впізнаваними голосами відомих українських музичних виконавців. Також відповідні описи підготовлені шрифтом Брайля.

Діти з вадами слуху розмальовували скульптури кольоровими фарбами. Це також було для них інтерактивне ознайомлення з відомими постатями обраними для проекту.

Відомі українські діячі культури з різних часових періодів входять в сучасний контекст руйнуючи кліше: вони яскраві, провокативні, не такі, якими їх звикли бачити.
А також, яскравий колір немов прагне пробити бар’єр незрячості між людиною і світом, що її оточує.

Керівник проекту Христина Береговська зазначила, що це мандруюча виставка, яка реалізувалася вже півроку тому. Вона почала свій шлях з Львівської області.
Нагадаємо, Війна крізь об’єктив: в Івано-Франківську відкрили виставку фронтових світлин.

IMG_0738 (2) IMG_0736 IMG_0736 (2) IMG_0733 (2) IMG_0728 (2) IMG_0725 (2) IMG_0721 (2) IMG_0714 (2) IMG_0713 (2) IMG_0712 (2)

IMG_0599 (2)

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!