11 тендерних змов: у Франківську розповіли про боротьбу з нечесними підприємцями

 • Сьогодні, 18 листопада, в Івано-Франківську відбулася щотижнева нарада голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля з керівниками структурних підрозділів ОДА та територіальних органів виконавчої влади.

  Тетяна Савчин, голова регіонального відділення Антимонопольного комітету України, розповіла про діяльність АМКУ та про боротьбу з монополізацією ринку.

  “За рік діяльності ми наклали 14 штрафів у розмірі півтора мільйона гривень. Також ми аналізуємо проєкти рішень міських і районних рад тощо. А ще ми розслідували 26 справ про публічні закупівлі, в 11 з яких порушили справу про нечесну конкуренцію. Мова йде про змову учасників торгів. Це галузі лісозаготівлі, закупівля автобусів, будівництво доріг, постачання продуктів тощо”, – розповіла Тетяна Савчин.

  В результаті цих справ тендери провели заново, а учасників-порушників наступні три роки не допускатимуть до закупівель і тендерів.

  Вона також додала, що замовники торгів часто пишуть умови під одного конкретного постачальника. Це є порушенням, як і не розглядання пропозицій всіх учасників.

  Читайте також: Акциз на пальне принесе 200 мільйонів у бюджети громад Прикарпаття

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!