13 держав ЄС стурбовані через стан демократії в умовах карантину

 • 13 держав ЄС висловили стурбованість через вплив коронавірусних обмежень на стан верховенства права та основні права людини.

  Як повідомляє “Європейська правда”, заяву від імені 13 держав розміщено на сайті уряду Нідерландів.

  “У цій безпрецедентній ситуації цілком справедливо, що держави-члени вживають надзвичайних заходів для захисту своїх громадян і подолання кризи. Однак ми глибоко стурбовані небезпекою порушення принципів верховенства права, демократії та основних прав, що випливають з прийняття певних надзвичайних заходів” – йдеться у заяві.

  Її автори наголосили, що надзвичайні заходи повинні обмежуватися тим, що є строго необхідним, носити пропорційний і тимчасовий характер, підлягати регулярному контролю, поважати принципи та зобов’язання міжнародного права. Вони не повинні обмежувати свободу вираження думок або свободу преси.

  Стурбованість європейських держав викликана тим, що 30 березня парламент Угорщини надав уряду Віктора Орбана повноваження керувати надзвичайною ситуацією, оголошеною через коронавірус.

  “Ми повинні спільно подолати цю кризу і спільно відстоювати наші європейські принципи і цінності на цьому шляху. Тому ми підтримуємо ініціативу Європейської Комісії з контролю за надзвичайними заходами та їх застосуванням для забезпечення дотримання основоположних цінностей ЄС” – йдеться у заяві.

 • Документ підписали Бельгія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Ірландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція.

  Коронавірус, який у світі вже визнали пандемією, дістався України. Президент, Кабмін і Верховна Рада вводять суворі обмежувальні заходи. При цьому українська влада продовжує активну діяльність за іншими напрямками, поки увага людей прикута до теми карантину.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!