Традиція відзначати День сну існує давно. В європейських країнах цей день припадає на другу п’ятницю повного тижня березня: цього року це дата 18.03.16.
Сон дає людині можливість відпочити, поновити енергетичний та емоційний запас сил. Ще здавна українці приписували сну чудодійні властивості.
Нове дослідження, що було проведено науковцями з Ізраїлю, визначило неврологічний механізм, який є відповідальним за порушення регуляції емоцій та збільшенню тривоги через нестачу сну. Тому варто звернути увагу, що якщо ви почуваєтесь погано після довгої ночі, це, напевне, наслідок того, що ваш мозок втратив здатність регулювати емоції через втому.
«Нестача сну пов’язана з автомобільними аваріями, індустріальними катастрофами, медичними та іншими типами помилок. Хвороби, які супроводжують нестачу сну: гіпертензія, діабет, депресія, надлишкова вага та рак,» – розповідають лікарі медичного центру «Пріма МЕД».
Результати досліджень ізраїльських лікарів показали: без сну просте розрізнення «емоційна чи нейтральна подія» порушене. Люди можуть відчувати однакові емоційні сигнали від всіх події, навіть нейтральних, та втрачати здатність вибирати, яка інформація більш або менш важлива.