Бути байдужим – нечесно: у Франківську говорили про проблеми людей з інвалідністю

 • В Івано-Франківську сьогодні, 30 червня, за круглим столом зібралися активісти, духовенство, громадськість та представники влади.

  На порядку денному – питання соціальної інтеграції осіб з інвалідністю.

  Організували зустріч БО «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», інформує “Галицький кореспондент”.

  «Ми ініціювали зустріч із радниками об’єднаної територіальної громади і заступниками міського голови, аби донести пропозиції, як спілкуватись про молодь з інвалідністю. Їх багато, вони переживають депресію. Ми маємо досвід самодопомоги при парафіях УГКЦ виводити людей з депресії і дати їм відчути, що ми їх любимо», – каже отець Володимир Чорній, директор благодійної організації «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».

  Отець додає, що збирають декілька родин, де є така молодь, надають працівників, які займаються з людьми з інвалідністю.

  «Знаємо, що в Україну приходять реформи, не все відбувається так швидко. Сьогодні ми творимо спільні справи, аби служити для країни та ближнього. Бути байдужим – нечесно з нашого боку, тому на такі зібрання я завжди стараюсь прийти і підтримати, бо саме так об‘єднується держава і церква», – говорить митрополит Володимир Війтишин.

  Віталій Федорів, заступник міського голови Івано-Франківська, наголошує на тому, що тема соціалізації людей з інвалідністю досить актуальна.

  «Є програми соціального напрямку – це заходи для людей похилого віку, матеріальна допомога тощо. Також є проєкти будівництва, де приміщення мають бути соціально доступними», – додає посадовець.

  Оксана Вінтоняк, директорка Івано-Франківського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Дивосвіт» розповідає, що кожного дня стикаються з людьми з інвалідністю.

  «Велика роль – інтеграція в суспільство. Ми робили проєкт «Інтегрований театр», який по місту показував виставу. Також в центрі є співпраця з батьками: тренінги і навчання, є психолог, який їм допомагає», – каже Оксана Вінтоняк.

  Читайте також:  У Бурштині планують створити групи самодопомоги для людей з інвалідністю

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!