АН-2, МІ-2, МІ-8: як Івано-Франківськ став великим аеропортом

Сьогодні, 13 червня, в Івано-Франківську розпочинається міжнародний мистецький фестиваль Porto Franko-2018.

Цьогорічною тематикою вибрали повітря і авіацію, тож на різних локаціях міста “приземлились” літаки та гелікоптери.

Зокрема, на “Бастіоні” з’явився невеликий одномоторний літак, на території Палацу Потоцьких – гелікоптер МІ-2. Ще чотири таких гелікоптери “сіли” на площі Шептицького. А біля драмтеатру франківці та гості міста мають можливість сфотографуватися з гвинтокрилом МІ-8 – одним із наймасовіших та найнадійніших вертольотів у світі.

А на стадіоні “Рух” розмістився хедлайнер фестивалю – літак АН-2, який кілька днів тому приїхав із Косова. Саме він завтра, 14 червня, урочисто відкриватиме Porto Franko. Цей літак, на відміну від гелікоптерів, цілком справний. Апарат 1980-х років випуску належить аероклубу “Явсон”, і з ним приїхала команда техніків та пілотів.

“Цей літак – єдиний в Україні, на ньому виступали навіть на чемпіонатах світу. Я працюю від заснування аероклубу, з 2000-го року. Скажу так – небо треба любити, і все. У небі ціна життя є по-справжньому високою. Я вже звідси як піду, то хіба ногами вперед – або Божим шляхом, або колись станеться ситуація, з якої не вийду. Але шкодувати все одно не буду. Я потрібен людям – пишу пісні, кручу літак, їжджу на тракторі, батьків маю ще живих. У травні минуло 50 років, як я втік до аеропорта – стало цікаво, чому не літають, пішов на “розборки”. Було мені тоді три з половиною роки”, – розповідає Михайло, технік літака АН-2.

Детальніше про аероклуб “Явсон” читайте у статті “Потяг до неба”.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!