24 генератори отримали ОСББ Івано-Франківська, які облаштували у своїх будинках пункти обігріву

 • Місто придбало та передає у тимчасове користування головам правління ОСББ 24 генератори. Їх використають для облаштування у будинках пунктів обігріву.

  Попередньо Департамент інфраструктури, житлової та комунальної політики оголосив, що саме необхідно для отримання генератора у такі пункти обігріву у житлових будинках. Критеріїв було небагато, утім дотримались їх лиш 24 управляючі компанії.

  Про це йдеться на сайті міського голови Руслана Марцінківа.

  «Ми анонсували, що збираємо пропозиції, заявки. Відповідно ці заявки були подані. На кожну заявку вийшла комісія, щоб обстежити умови. Критеріїв було декілька: перший – це наявність місця, де можна таке укриття, пункт обігріву зробити. Це дуже важливо, тому що телефонували різні люди, – говорить Михайло Смушак, директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики. – До прикладу, людина живе у квартирі і каже «Я хочу на свою квартиру чи на свій приватний будинок». Звичайно, що такі заявки ми відкидали. Мав бути відповідний підвал або приміщення. І обов’язковою умовою було також те, що туди зможуть зайти люди з сусіднього будинку».

  Один з таких генераторів зможе обігріти до 500 мешканців по вулиці Сорохтея, каже голова ОСББ Олег Свищ. Його встановлять в укритті, куди зможуть приходити обігрітися чи зарядити ґаджети мешканці трьох будинків.

  Голова правління ОСББ Набережної, 32 Сергій Шевченко каже, цей генератор – буквально рятівник їх будинку. Адже дім повністю на електриці. Коли зникає світло, тут ані води, ані опалення. Навіть їсти приготувати на електричних плитках не можуть.

  Користуватися будинки «позиченими» генераторами зможуть до закінчення воєнного стану в Україні. Зараз шукають фахівців, які б могли в разі необхідності відремонтувати чи підказати тонкощі в їх експлуатації.

 • Голова правління ОСББ на Набережній 24, каже, генератори потужністю 3,5 кВт будуть обслуговувати мешканців одразу кількох будинків, що знаходяться поруч. А тому навантаження на «агрегати» буде чималим.

  Прийом заявок від ОСББ триває. Головне, кажуть в мерії, дотриматися 3-х основних критеріїв. За словами Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа, місто готове закупити понад сотню таких генераторів на облаштування пунктів обігріву в багатоквартирних житлових будинках.

  Читайте також: В Україні пошкоджено до 50% розподільчих мереж, які дають електроенергію

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!