25 людей загинули, а дев’ять тисяч відселили: 10 років тому на Прикарпатті розпочалась масштабна повінь (ФОТО)

Наприкінці липня минає 10 років з дня масштабної повені на Прикарпатті.

За словами начальника управління ДСНС України в Івано-Франківській області Володимира Чернецького, цей день мешканці пам’ятатимуть довго. Для багатьох прикарпатців повінь стала жахіттям, яка в когось забрала будинок, худобу, врожай, а в когось і життя.

В зону дії факторів надзвичайної ситуації потрапили вся територія Івано-Франківської області. Загальна чисельність потерпілого від стихійного лиха населення становила 73 268 осіб. За час ліквідації наслідків стихійного лиха відселили 7 058 осіб та евакуювали  2 319 осіб , тобто всього 9377 осіб. Підрозділи МНС врятували 1 105 осіб. Однак внаслідок сильного потопу загинули 25 людей, з них – 7 дітей.

Загалом для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучали понад тисячу рятувальників, 118 одиниць техніки та 1 вертоліт. 28 липня 2008 року в райони, які постраждали від негоди направили 11 зведених аварійно-рятувальних загонів з інших областей. А 2 серпня  на допомогу постраждалим прибули 78 рятувальників з Польщі.

Сьогодні, через 10 років, на Прикарпатті знову вирує негода. Через сильні дощі в Яремче та Болехові підтопило господарства.В Яремче місцевий водоканал навіть відключив централізоване водопостачання.

А у Болехові місцева річка затопила вулиці та подвір’я.

Загалом через сильні дощі піднявся рівень води у всіх річках Прикарпаття.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!