5 причин не видаляти, а лікувати хворий зуб

 • Раніше було прийнято видаляти сильно пошкоджені зуби. Люди старшого покоління і досі вважають, що якщо болить зуб, то його потрібно вирвати.

  Та сучасна стоматологія Львів вважає, що варто до останнього боротися за кожен зуб, лікувати його і доглядати. 

  Чому ж так важливо зберегти максимум зубів?

  1. Кожен зуб бере участь у процесі жування. Якщо людина втрачає один зуб, то жувати вона перестає не тільки ним, а також і протилежним зубом, а отже, фактично вже два зуби не допомагають подрібнювати їжу. Якщо ніяк не виправити ситуацію, наприклад не поставити імплант, то з часом можуть виникнути проблеми з шлунково-кишковим трактом, адже недостатньо подрібнена їжа погано перетравлюється.
  2. Сусідні зуби, що знаходяться біля видаленого, швидше стираються і руйнуються, адже тепер на них діє тиск щелепи, який раніше рівномірно розподілявся на всі зуби. 
  3. Також сусідні зуби, втративши опору, можуть “лягти” на місце, що звільнилося. А отже, весь зубний ряд може стати кривим та асиметричним.
  4. Зуб – це частина кісткової системи людини. Череп своєю основою опирається не тільки на хребет, але і на зубні ряди. Втрата цієї опори негативно впливає на всю біомеханіку черепа, щелеп і навіть шийного відділу хребта. Можуть змінитися прикус та положення гортані, з’явитися проблеми з диханням та хропіння. 
  5. Якщо через відсутність зубів змістилися кістки черепа та щелепи, звідси випливає і зміна положення м’яких тканин: опускаються щоки, обвисає шкіра, з’являються “брилі”, посилюється асиметрія. Отже, втрата зубів впливає і на естетику обличчя. Тому якщо зуб врятувати неможливо, потрібно швидко поставити на його місце імплант. Адже якщо обвисання шкіри вже почалося, то назад цей процес вже не повернеться.

  Саме тому стоматологи завжди прагнуть вилікувати хворий зуб і продовжити термін його роботи. 

  Але в яких випадках все ж варто видаляти зуб?

  Показання до видалення зубів:

  1. Зуб “мудрості”, який упирається в сусідні зуби, тисне на них, руйнує їхні корені. 
  2. Зуб “мудрості”, який ще повністю не прорізався, і для якого немає місця в зубному ряді.
  3. Гостре запалення в зубі, яке неможливо вилікувати консервативно.
  4. Зуб настільки сильно зруйнований карієсом або зламаний через травму, що його неможливо запломбувати. 
  5. Періодонтит у стадії загострення. 

  Бажаємо вам здорових зубів! 

  А якщо все ж таки з ними виникнуть якісь негаразди, то для лікування обирайте найкращу клініку. Адже наші зуби – це і здоров’я, і краса, і довголіття.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!