5 та 7 гривень: у Франківську громада обговорює новий тариф на проїзд

Сьогодні, 27 лютого, в Івано-Франківську відбуваються громадські слухання щодо ціни на проїзд у маршрутках міста.

Обговорюватиметься проект рішення виконавчого комітету міської ради «Про тарифи на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування».

Розробниками цього проекту є управління транспорту та зв’язку Івано-Франківської міської ради.

Нагадаємо, питання проїзду у громадському транспорті міста підняло велику хвилю невдоволення і серед жителів, і серед перевізників. Саме тоді міська влада почала наголошувати на необхідності розвитку комунального транспорту.

На обговорення завітало багато представників громадськості. Очільник міського управління транспорту і зв’язку Олег Ганчак зазначив, що це добре, адже означає, що питання є важливим для міста.

“Гранична вартість за користування громадським транспортом пропонується у розмірі 5 гривень до 20.00, з 20.00 до 23.00 проїзд вартуватиме 7 гривень. Пільговий проїзд планують тримати з 10.00 до 16.00 без обмежень, з 16.00 – передбачити три пільгових місця ”, – розповів Олег Ганчак.

Читайте до теми: Тарифи на проїзд: претензії, пропозиції, реальність

Цю програму розробляла фірма “Аудит-сервіс”, саме вони придумали програму вартості транспорту в Чернівцях.

“Якщо для влади основне завдання – визначення загальнодоступного тарифу для всіх верств населення, то для бізнесу – покривання всіх витрат, забезпечення сервісу та прибуток. Всі потреби і побажання перевізників мають знайти своє відображення у тарифі”, – зазначив представник “Аудит-сервіс”.

Питання про збереження тарифу на рівні чи підвищення, зазначає представник фірми, стоїть тому, що росте вартість палива, мінімальна заробітна плата, вартість запасних частин тощо. Найбільша частка у матеріальній складовій – це саме вартість палива, 70%.

Водій Серафим Андрій поцікавився, чи варто розраховувати у цьому тарифі на новий транспорт. “Тобто той старий металолом, що їздив і буде їздити далі?” – цікавиться водій.

Так, розраховувати на особливі покращення при піднятті тарифу не варто: навіть за умови підняття вартості за рік вдасться оновити не більше 10% транспорту, і ті лише за умови, що всі маршрути будуть платними.

Назар Цюпило

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!