6 квітня – Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку

  • Такий день запровадила Організація об’єднаних націй. «І хоч ця ініціатива порівняно молода: нову святкову дату ООН запропонувала проводити 6 квітня з 2013 року, – та вона дуже швидко знайшла відголосок у сучасному світі», – ділиться своїми міркуваннями директор медичного центру «Пріма МЕД» Роман Стефанишин.

    пріма

    На думку підприємця, медика за освітою, заняття спортом стає дедалі моднішим і серед молоді, і серед людей середнього та старшого віку, пише Бріз.

    «Вчергове твердження, що “спорт – це життя” довели вчені, які опублікували результати своєї роботи у виданні Neurology, – ділиться Р.Стефанишин, – дослідники виявили, що дорослі, яким вже за 50, та які мають легке фізичне навантаження або ж воно взагалі відсутнє, відчувають значно швидше зниження можливості пам’яті та розумових функцій, в порівнянні з тими, хто був залучений до помірних чи інтенсивних тренувань».

    Це не перше дослідження, яке пов’язало фізичні вправи у пізнішому житті з кращими когнітивними вміннями. Останні дослідження, для прикладу, повідомили про те, що фізична активність може зменшити ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 50%.

    Інше ж дослідження повідомило про те, що регулярні аеробні вправи впродовж середнього та старшого віку можуть допомогти зберегти головний мозок у здоровому стані, захищаючи його від запалення у ділянках, які пов’язані з розумовою діяльністю та пам’яттю.

    На перший погляд може здатись, що кількість досліджень і так достатня, проте вчені відзначають, що важливим є розуміння того, як фактори щоденного життя можуть допомогти уповільнити зниження розумових функцій, особливо зі старінням населення.

    Тож пам’ятайте: спорту кожен вік підвладний, а більше про результати дослідження можна прочитати у статті на сайті медичного центру «Пріма МЕД» тут.

    Спорт об’єднує людей!

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!