60-річному прикарпатцю пересадили рогівку ока

 • У четвер, 23 вересня, у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вперше за майже 20 років провели пересадку рогівки ока від посмертного донора.

  Реципієнт – 60-річний мешканець Івано-Франківської області, повідомив ZAXID.NET завідувач обласного офтальмологічного травматологічного центру лікарні Мар’ян Сарахман.

  За словами лікаря, з 2002 року пересадок рогівки ока від посмертного донора у Львові не проводили. Це перша така операція за останні 19 років.

  Донором рогівки ока став 54-річний чоловік, який помер від інсульту, і органи якого вже врятували життя п’ятьох важкохворих українців: їм 21 вересня у Львові команди львівських, київських і польських лікарів пересадили серце, легені, печінку і нирки. Пересаджена рогівка ока дозволить вже шостому пацієнту повернутися до нормального життя.

  Реципієнтом, як повідомив Мар’ян Сарахман, став 60-річний мешканець Івано-Франківщини. У чоловіка було важке захворювання ока, простими словами, більмо на оці, через що він бачив лише на 2-3%. Пересадка рогівки ока від посмертного донора дозволить йому повернутися до нормального життя.

  Операцію з трансплантації рогівки ока провели під керівництвом відомого офтальмолога, професора Ігоря Новицького, якому асистував Мар’ян Сарахман.

 • Вона тривала всього годину і за словами лікарів пройшла успішно. Востаннє таку операцію у Львові провели у 2002 році, з того часу через фактичну заборону трансплантації таких операцій не робили.


  До теми: в Україні вперше провели трансплантацію серця дитині

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!