67% прикарпатців вважають корупцію найбільшою проблемою судової системи

  • Сьогодні, 8 квітня, пройшла прес-конференція Реанімаційного пакету реформ та Центру політико-правових реформ:  “Реформа децентралізації та судова реформа: коли франківцям чекати змін”.

    На прес-конференції було презентовано результати нещодавно проведеного дослідження щодо ставлення івано-франківців до судової системи та їх бачення реформи системи правосуддя. Експерти констатують, що лише близько 1% опитаних жителів Івано-Франківської повністю довіряють українським судам. Поширеність корупції серед суддів це найбільша проблема судової системи України на думку 67% опитаного населення, також називають проблемою залежність суддів від олігархів.

    Експерти стверджують, що зміна судової системи складається з декількох складових. Першою є зміна суддівського корпусу, адже потрібні нові судді з незаплямованою репутацією. Також необхідна переатестація усіх суддів.

    Одним з варіантів оновлення суддів експерти пропонують скорочення у разі, якщо суддя не може пояснити звідки отримані його статки і майно. Якщо судді не можуть довести походження свого майна, вони підлягатимуть звільненню.

    Необхідне створення нової інстанції Вищої Ради правосуддя, стверджують доповідачі, адже окрім нових суддів потрібно також і змінити стару судову система.

    Експерти стверджують, що необхідне також і звуження суддівського імунітету. Адже сьогодні , наприклад, суддя може бути затриманий тільки з згоди Верховної Ради України. При майбутніх змінах в Конституції система реформуватиметься і дані повноваження перейдуть до Вищої Ради правосуддя.

    На разі депутатам ухваленню ряд цих змін може завадити розпуск Верховної Ради. Тож сьогодні важко сказати коли запрацює запропонована Вища Рада правосуддя і усі вищенаведені зміни.

    12969412_136806580050362_1176419268_n

     

    Нагадаємо, експерти розповіли, що після впровадження децентралізації влади відбудеться багато змін.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!