68 калушан отримають субсидію за новими правилами

27 грудня минулого року уряд затвердив постанову щодо надання житлових субсидій у грошовій формі. За нею, громадянам, яким житлову субсидію призначено з 1 січня 2019 року, її виплачують не коштом відповідної державної субвенції безпосередньо надавачам послуг, а на рахунок в АТ «Ощадбанк».

Фактично рух коштів відбувається без участь одержувачів субсидій. Але якщо усі, хто звернувся за субсидією раніше, зобов’язані сплачувати обов’язкову частку платежу (фактичну вартість послуг, якщо вони спожили їх менше за обов’язковий платіж), то всі, кому субсидію призначили після 1 січня, «зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг», інформують “Вікна”.

У Калуші, як повідомили в міському управлінні соцзахисту, субсидію через «Ощадбанк» призначили для 68 мешканців міста, які звернулися після 1 січня. А загалом у січні в Калуші субсидію отримували 6 135 домогосподарств. Це більш як удвічі менше, ніж у січні минулого року.

Щоб субсидіанти не витратили отримані кошти на інші потреби, запроваджують більш жорсткі вимоги щодо своєчасності оплати житлово-комунальних послуг. Якщо досі субсидії позбавляли у випадку двомісячної простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, то тепер цей термін скоротили до місяця.  Тобто, якщо вчасно, як правило до 20 числа наступного місяця, не оплатити комунальні послуги і сума боргу перевищуватиме 340 гривень, то в такому разі субсидію заберуть.

Крім того, постанова передбачає, що з 1 травня 2019 року призначення житлової субсидії домогосподарствам, які таку субсидію отримували протягом опалювального сезону 2018/19 року на підставі їх звернень до 31 грудня 2018 року, здійснюється тільки після подання нової заяви та декларації.

Нагадаємо,  Треба було дзвонити до кожного: Марцінків обурений чергами за субсидіями.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!