75% лікарень Івано-Франківщини готові до медичної реформи

  • Сьогодні, 7 лютого, в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

    Депутати розглянули стан проведення медичної реформи в закладах охорони здоров’я вторинного та третинного рівнів. Ірина Кобельська, в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА, розповіла про проблемні питання та шляхи їх вирішення.

    “Є обов’язкові умови, за яких заклад може контрактуватися з НСЗУ. Він має бути комунальним некомерційний підприємством, мати достатній рівень комп’ютеризації і так далі. Загальний стан готовності закладів – 75%. Показник порівняно низький, але це питання видачі ліцензій. Втім, всі заклади вже подали заявки – просто йде затягування в часі, ситуація скоро покращиться”, – розповіла Ірина Кобельська.

    Як стало відомо, Калуський протитуберкульозний диспансер все ще не припинив свою діяльність для перетворення у КНП. Це питання сьогодні, 7 лютого, повинна вирішити районна рада.

    Голова комісії Манолій Піцуряк розкритикував медичну реформу і запропонував її відкласти. Для цього депутат пропонує обласній раді звернутися до президента, Кабінету Міністрів і Національної служби здоров’я.

  • “Реформа вступила у фінальний етап. До 1 квітня медзаклади фінансуються по субвенції, а потім буде пряме фінансування від НСЗУ. І є дуже великі ризики, що реформа може не початися. Я пропоную винести звернення до президента, Кабміну, НСЗУ і так далі, щоб була можливість відтермінувати входження у реформу до 1 січня 2021 року. Все це має бути поступовим” , – сказав Манолій Піцуряк.

    За словами Ірини Кобельської, наразі у медиків Прикарпаття немає відповідей на питання, як бути далі з такими галузями, як фтизіатрична та психіатрична. Департамент планує звернутися до міністерства охорони здоров’я за додатковими роз’ясненнями.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!