З нового року іванофранківців возитимуть на старих мерседесах

Сьогодні, 1 грудня, відбулася перша частина конкурсу на право здійснювати пасажирські перевезення в Івано-Франківську. Конкурсна комісія проводила відкриття конвертів №1.

Загалом на конкурс винесли шість лотів.

Про умови конкурсу та зміни, які відбудуться в транспортному сполученні Івано-Франківська з 1 січня 2016 року журналістові “Галицького кореспондента” розповів перший заступник директора Департаменту комунального господарства МВК Ігор Семчук.

“З 1 січня 2016 року принципово мережа громадського транспорту не зміниться, введуть нові маршрути, якими ми охопили нові вулиці нашого міста. Це, зокрема, вулиці Кисілевської та Хмельницького. Нові маршрути з’являться до Прикарпатського університету та онкодиспансеру. Також ми оптимізували і скоротили кількість маршрутів в місті, натомість запустили великогабаритні автобусні маршрути, які зможуть перевозити більшу кількість пасажирів і для цього знадобиться менше автобусів. Загалом скоротимо близько 20 маршрутів, зменшиться число автобусів. Якщо раніше у нас їздили 246, то зараз буде 202 автобуси.

Ми проводимо конкурс по лотах, який мав відбутися ще 20 жовтня, але він не відбувся. По чотирьох лотах не визначили переможців, а ще по двох – проведення конкурсу призупинено судом.

Сьогодні на конкурс ми винесли п’ять лотів, один лот без конкурсу віддали нашому комунальному підприємству КП “Електроавтотранс”, яке буде обслуговувати маршрут №27.

На даний час нам подали вісім пропозицій на п’ять лотів, які виставлені на конкурс. Чотири учасники подали по одній пропозиції , а один учасник подав чотири пропозиції.

Сьогоднішній конкурс в більшій мірі стосується великогабаритних автобусів, бо однією з причин, чому конкурс не відбувся 20 жовтня, було якраз те, що на конкурс більшість перевізників подала малі автобуси, тому всі пропозиції відхилили”.

“Доцільність великогабаритних автобусів в нашому місці побачимо, коли вони почнуть працювати, адже такі великі автобуси ще в нас не їздили. Це транспорт європейського класу пасажиромісткістю 95-100 місць. По комфорту вони будуть кращі ніж ті, що зараз їздять.

Ми на ринку перевезень працюємо близько десяти років, влада поставила вимоги і їх треба виконувати, незважаючи на те, що всім зараз важко, але ми розуміємо, що йдемо до Європи, тому і техніка має відповідати європейським нормам.

Не знаємо наскільки себе виправдають такі автобуси, тому що не важко купити автобуси, але чи економічно вони себе окуплять, побачимо з часом.

На придбання цих автобусів наша компанія витратила більше 100 тис. доларів. Автобуси привезені з Німеччини, Польщі, Іспанії та інших країн Європи, їм по 15-18 років, вони в задовільному стані. Їх оцінять пасажири з першого січня”, – розповів Олег Стахів, інженер з техніки безпеки та охорони праці в “Корида Транс”.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!