Заслужений лікар України проти мізерного фінансування медицини Прикарпаття

 • Вчора, 21 січня, “Галицький кореспондент” повідомляв про те, що в Івано-Франківську назріває страйк медичних працівників. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила  педіатр,  голова громадської ради при Департаменті охорони здоров’я ОДА Оксана Манюх

  Численні відгуки на пост заслуженого лікаря України вказують на те, що питання актуальне не тільки для Івано-Франківської області.

  “Діти області – варті коштів, менше як на півкілометра дороги? Стоп. Так не має бути.

  Пост про фінансування лікарні став дуже популярним, а отже ця проблема турбує людей, і не тільки в нашій області.

  «Для чого ти це зробила?»,-  питають мене керівники. «Розумієш, влада не задоволена, що такий розголос в суспільстві.» Розумію, пояснюю.

  На перше запитання: Хто така Манюх і як вона посміла про це писати?

  Відповідаю: Я лікар, з 34 літнім стажем роботи. Заслужений лікар України, спеціаліст вищої категорії. Головний педіатр управління охорони здоров’я з 1994 до 2009 року, відзначена Дитячим Фондом ООН у 2006 році за особисту відданість у справі захисту прав дітей в Україні. Голова громадської ради при департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації. Проблеми медицини області знаю детально. За проблемами — конкретні долі людей, і дітей в т.ч. Дістало до краю, тому – посміла.

  Друге запитання: Для чого це зроблено?

  1.З метою надати інформацію для жителів області про ситуацію з фінансуванням лікарні. Тому при виникненні потреби в госпіталізації дитини в лікарню, люди, будьте морально і фінансово готові оплатити за аналізи, рентгенплівку, медикаменти, комп’ютерний томограф і т.д. При поступленні дитини, лікар не буде пояснювати кожному з батьків фінансові проблеми лікарні, у нього на це не стане ні часу,ні терпіння. У нього інше завдання — в поставлених умовах встановити діагноз і врятувати дитину. А батьки, може, не будуть клясти з порога і лікаря, і медицину, а зосередяться на потребах дитини і призначеннях.

 • 2. Всі, починаючи від Верховної Ради, хто причетний до фінансування лікарні мають усвідомити, що на 9 гривень в день дитину лікувати не реально. Тому треба думати, де взяти кошти. Я не фінансист, не депутат і не політик, я лікар, але в математиці розбираюсь добре. Якщо грошей в області і країні нема, то їх немає на ніщо.

  Чому ж вони є на речі, які менш вартісні за людське життя ? До прикладу : 244 млн грн на 42 км дороги Бібірка – Львів витрачено у 2015 році , то на 1 кілометр – 6 млн грн, а на 230 тисяч дітей області на цілий рік на всі медичні життєво необхідні ліки тільки 2 млн грн. А то як розрахунки проводяться ? Діти області – варті коштів менше як на півкілометра дороги? Стоп. Так не має бути.

  Далі, 11 млн грн розподілено на програми розвитку місцевого самоврядування у 2016 році. До прикладу, на облаштування тротуарів, встановлення огорожі на цвинтарі, ремонт приміщення сільської ради і так далі , все по 120 тис грн. Добре і це треба. Але чому хворим дітям – нема, а тут є. Не розумію.

  Таких позицій є багато. Звичайно і дороги треба робити і все інше,що потрібно людям.

  І шляхи до змін в медицині треба негайно розробляти, а не тлумитися роками з тією реорганізацією. І пільги в депутатів всі я б зняла, і у відпустку не відправляла, допоки зміни в країні не почнуть діяти реально. А так їх серце не болить, бо очі не бачать страждань тяжкохворої дитини, яка не має чим лікуватися.

  Та навіть у дикій природі так встановлено, якщо не оберігається найдорожче, потомство, зграї птахів чи звірів, то ця зграя приречена на вимирання. А ми ,люди, у 21 столітті так бережемо життя своїх дітей???? І не переконуйте мене, що так має бути”, – емоційно відреагувала голова громадської ради при Департаменті охорони здоров’я ОДА Оксана Манюх.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!