9 років у російській неволі: франківець Микола Шиптур вернувся додому

 • Політв’язень Микола Шиптур після дев’яти років російської колонії повернувся в Україну, зараз він перебуває у рідному Івано-Франківську разом з родиною.

  «Неможливо словами передати всі ці відчуття. Тільки вчора нарешті добрався додому. Зараз займаюся приємними домашніми клопотами, відновлюю потихеньку документи та готуюся до свого дня народження, що буде вже завтра», — поділився своїми емоціями експолітв’язень з Об’єднанням родичів політв’язнів, пише “Галицький кореспондент”.

  Микола Шиптур був затриманий 9 березня 2014 року й увʼязнений за участь в проукраїнській акції з нагоди 200-річчя дня народження Т. Шевченка в Севастополі. Застосовуючи тортури, Миколу змусили свідчити проти себе. 7 березня 2023 року Микола був звільнений у зв’язку з закінченням строку позбавлення свободи та понад два місяці перебував у Центрі тимчасового утримання іноземних громадян у Ростовській області.

  Близько 3:40 ночі 18 квітня Микола залишив РФ через грузинський кордон. На попутці Шиптур добрався до Тбілісі, де його зустрів друг. З пересадками в Єревані та Кишиневі Шиптур нарешті повернувся на Батьківщину після 9 років російської колонії.

  «У Центрі мені казали, що додому я зможу потрапити тільки після закінчення війни, бо немає консульських зв’язків. Разом з тим Міграційна служба РФ стверджувала, що зовсім скоро відпустить мене, але точних термінів не вказувала. Ці розбіжності викликали в мені велику тривогу, але одного ранку все швидко та раптово вирішилося», — каже Микола.

 • Читайте також: Наймолодшому – 21 рік: додому з полону повернулися 106 військовослужбовців

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!