900 осіб за день: українські чоловіки за кордоном штурмують паспортні столи

  • Через новий законопроєкт про мобілізацію за кордоном утворилися великі черги до паспортних сервісів України. Згідно із пропозиціями Кабміну, порушників імовірного закону про мобілізацію вноситимуть до «реєстру боржників» і вводитимуть щодо таких громадян обмеження, зокрема і на виготовлення паспортних документів.

    Якщо закон ухвалять у запропонованому урядом вигляді, то нововведення торкнуться і військовозобов’язаних чоловіків за кордоном.

    У Варшаві за годину до відкриття українського паспортного сервісу в черзі зібралися понад пів тисячі людей. Частина з них напередодні записалася у паперовий список і чекала відкриття центру, щоб подати документи. Інші чекали, щоб записатися на наступні дні – теж у паперовий список, повідомляє “Радіо Свобода”.

    Станом на 28 грудня записатися можна лише на доступні дати після 6 січня, усі попередні дні вже «забиті». На один день записують 400 людей, бо більше паспортний сервіс прийняти не може.

    У столиці Чехії дещо спокійніше, але попит на нові паспорти серед українських чоловіків, очевидно, зріс. Вже третій день поспіль у чеському центрі паспортного сервісу «Документ» спостерігають нетипові черги охочих оформити паспортні документи. Ажіотаж почався 26 грудня, раніше охочих виготовити паспортні документи було значно менше.

    У німецькому політикумі точаться дискусії щодо українського мобілізаційного питання.

    «Потрібно просто урізати соціальну допомогу чоловікам, придатним до військової служби», – вважає депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер.

    Генерал у відставці також запропонував провести кампанію за те, щоб українці за кордоном були задіяні в обороні України:

    «Було б дуже корисно, якби існувала урядова угода, яка б дозволила цим молодим або старшим чоловікам повернутися, не йдучи на фронт, якщо вони цього не хочуть».

  • За оцінкою Інституту демографії та соцдосліджень, у країнах ЄС зараз перебувають до 850 тисяч чоловіків призовного віку і їх можуть торкнутися нововведення, розповідає заступник директора інституту з наукової роботи, демограф Олександр Гладун.

    А за даними Євростату, у країнах ЄС, а також у Швейцарії, Ліхтенштейні й Норвегії нині перебувають 650 тисяч українських біженців чоловічої статі призовного віку.

    Верховна Рада може ухвалити законопроєкт вже в середині січня, а тому в тих, хто не бажає ставати на військовий облік, залишається небагато часу оформити нові документи.

    До теми: У Міноборони сертифікували перший бронежилет для жінок

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!