Завідувач кафедри загальної практики (сімейної медицини), фізичної реабілітації та спортивної медицини Івано-Франківського національного медичного університету Василь Міщук так багато всього колекціонує, що й заплутатися легко. Медик полюбляє мандрувати, тож з усіх нових країн і навіть містечок привозить чимало сувенірів – для кожної колекції.
Найперше варто розповісти про велику домашню бібліотеку Василя Міщука. Тут не занудьгує навіть найвибагливіший поціновувач книг. У книжковій колекції іванофранківця можна знайти літературу різноманітного спрямування: як художню, так і наукову. Загалом, більше півтори тисячі примірників, серед яких і доволі цінні.
Так, п’ять років тому Василеві Міщуку вдалося придбати у Варшаві рідкісне видання – унікальний двотомник Тітце, який вміщає всі розділи медицини і який лише один раз видавався за межами США. Окрім цього, є цікаві зібрання художньої літератури, наприклад, уся серія бібліотеки сентиментального роману – від Ліона Фейхтвангера і аж до Жоржі Амаду. Також у бібліотеці Василя Міщука зберігається повне зібрання детективів Джеймса Хедлі Чейза. При цьому улюбленим літературним жанром медика є біографія. Найбільше лікарю до вподоби читати про американських президентів, зокрема, однією з найбільш захопливих життєвих історій він вважає біографію Дуайта Ейзенхауера.
Цікаво, що багато художніх класичних творів, як зазначає Василь Міщук, можуть бути ефективним навчальним посібником для студентів-медиків. «Наприклад, майбутнім психіатрам корисно було б почитати роман «Ніч ніжна» Френсіса Фіцджеральда, де яскраво описується таке захворювання, як шизофренія, – розповідає науковець. – Або «Зорі дивляться вниз» Кроніна Арчібальда, де можна почерпнути багато корисних знань про туберкульоз. Під час вивчення курсу інфекційних хвороб доцільно почитати Редьярда Кіплінга, який у багатьох своїх творах детально описує такі недуги, як холера, гострі кишкові інфекції тощо».
Наступною колекційною пристрастю Василя Міщука є… краватки. Їх у чоловіка вже назбиралося аж кілька сотень. Він знає всі способи зав’язування краваток, а на додачу ще й збирає книги, присвячені цій деталі гардеробу. Медик із захопленням розповідає, що вперше краватки впровадили в моду хорвати як атрибут імпозантності і красивого стилю. З часом краватки стали фешенебельним аксесуаром у всіх країнах.
Також Василь Міщук колекціонує вишиті футболки з різних міст світу. Найцікавішим експонатом є футболка із візерунком мухи – символом іспанського міста Жирона, де її і придбав іванофранківець.
Окрім цього, медик є відданим футбольним фанатом і колекціонує шарфи вболівальників, команд і важливих матчів. Крайній шарф присвячений фіналу Ліги Європи – грі «Севілья» – «Дніпро». Також є шарф, присвячений зустрічі «Реалу» і «Барселони». Загалом, у колекції назбиралася майже сотня спортивних шарфів.
Наталя МОСТОВА