Вчора у Франківську в галереї “Маргінеси” відбулося закриття виставки сучасного мистецтва “АР(т)ХЕОЛОГІЯ. Коротка історія станіславського сучасного мистецтва”, яка зібрала роботи близько 30 прикарпатських художників: як знаних франківчанами ще з 90-х років, так і зовсім молодих талантів.
Співорганізатор виставки Євген Самборський на закритті розповів, що експозиція зібрала у собі доробки різних митців, кожна робота має свій зміст та свою історію. Біля кожного експонату Євген Самборський проводив невеликий екскурс як створювалася робота, як автор бачить той чи інший артефакт.
Метою виставки було показати художню історію розвитку сучасного мистецтва у Франківську. Експозиція мала стати так званою точкою підсумку усіх здобутків франківських митців і показати мистецтво з боку виходу з безвиході.
Після подорожі “АР(т)ХЕОЛОГІЄЮ” відбулася презентація книги Володимира Єшкілєва “Місто термітів”. За словами автора, книга вдало поєднує дану виставку, адже є певною ретроспекцією сучасності Івано-Франківська.
Загалом більшість текстів, що складають “Місто термітів”, — це своєрідна книга українського масона, спроба розглянути традиції вільних мулярів у мерехтінні місцевих легенд. Це сакральна географія і метафізичне краєзнавство Галичини в історично-міфологічному контексті, часу, коли «міськком партії твердо визначив, що вампірів бути не може, бо вовкулаки і марксизм-ленінізм є несумісними».
Презентація книги відбулася в досить цікавому форматі, а власне, через начитаний текст у відеоряді. Закінченням дійства став перформанс, що поєднав у собі елементи електронної музики та світлових ефектів.