У Івано-Франківську продовжується розгляд у справі начальника відділення Фонду державного майна Зіновія Жовніра.
За зменшення вартості об’єкта нерухомості чиновник вимагав 150 тисяч доларів у київського підприємця. Правоохоронці затримали хабарника під час одержання частини неправомірної вигоди у 20 тисяч доларів від посередника і кваліфікувала його дії як отримання хабара.
Втім пізніше прокуратура змінили Жовніру кваліфікацію злочину зі статті 368 (вимагання неправомірної вигоди (хабара) на 369-2 (зловживання впливом). До слова, санкція цієї статті передбачає набагато м’якше покарання.
Кількаразово розгляд справи по суті переносили. Спочатку через те, що у справу вступив новий адвокат. Повторно перенесли через те, що на судове засідання не з’явився свідок.
Сьогодні, 2 лютого, в Івано-Франківському міському суді розгляд справи продовжується. Засідання почалось з заслуховування свідка Болудського Олега. Він розповідає, що бачив Жовніра кілька разів. У червні Олег з американськими партнерами вирішив зайнятись деревообробною діяльністю. Свідок ділиться, хотів купити паперову фабрику у місті Коломия. Тому приїхав до Франківська зустрітись з товаришем Володимиром, який мав розповісти про всі деталі справи. Ціна комплексу становила на той момент 13 мільйонів 800 тисяч гривень.
Але товариш повідомив, що потрібно зустрітись спочатку з Зіновієм Жовніром. Під час зустрічі Зі свідком Жовнір повідомив, що фабрика коштуватиме 4-5 мільйонів, але за це потрібно буде здійснити неофіційний платіж розміром у 4 мільйони гривень.
“Я спочатку погодився на цю пропозицію. Але після того, як проаналізував пропозицію і порадився з юристами, вирішив написати заяву у правоохоронні органи. Я написав заяву у військову прокуратуру, адже мені пояснили, що вона найменш корумпована, – ділиться Олег. – Я так і вчинив.”
Зі слів Жовніра для організації зменшення ціни фабрики потрібен був місяць, розповідає свідок. “Я мав його номер телефону і домовлявся з ним щодо організаційних питань, а з Володимиром щодо фінансових,” – розповідає Болудський.
Після цього Болудський зустрівся в парку з Жовніром , щоб дати “завдаток” у розмірі 20 тисяч доларів. Зі слів чиновника, ці гроші потрібно було віддати керівництву у Києві.
“Приїхавши в Івано-Франківськ мене запросили до СБУ, де сформували цей хабар, помітили його і за домовленістю з Жовніром я мав чекати його дзвінка. Але Жовнір мені не зателефонував. І в цей же день я ці гроші повернув працівникам, ” – розповів Болудський.
Свідо розповідає, що про фабрику він дізнався з сайту фонду державного майна. На запитання прокурора, хто надав контакти посередника Володимира, свідок відповісти не може. Адже мав на той час багато переговорів. Натомість зрозумів, що Володимир мабуть юрист.
“Жовнір мав надати мені послуги в заниженні ціни фабрики. Він запевняв, що зможе знизити вартість фабрики у декілька разів”, – розповів Болудський.
Зі слів Жовніра він мав передати до Києва лист та отримати дозвіл керівництва, щоб змінити порядок прийняття рішення щодо продажу фабрики.