Косів є столицею декоративно-прикладного мистецтва України, де живуть і творять десятки майстрів. Візитною карткою міста є знаменита косівська кераміка. Саме тут можна побачити, як у руках гончара народжується глиняний глечик чи тарілка, прикрашені неповторним рослинним орнаментом.
У 80-х роках минулого століття на об’їзній дорозі м. Косів, біля тодішнього Косівського комунального підприємства «Водоканал», а нині науково-просвітницького центру Національного природного парку «Гуцульщина» було збудовано глиняний глечик, висотою близько 4 м. Його автором став житель с. Смодна – Микола Павлюк, повідомляє Віталій Ходан, заступник начальника відділу рекреації та благоустрою НПП «Гуцульщина».
Не один десяток років глечик був принадним місцем відпочинку місцевих жителів та приваблював погляди проїжджих.
Цьогоріч працівники рекреації та благоустрою НПП «Гуцульщина» «вдихнули» у глечик нове життя, повністю його реставрувавши.
Працівники зсередини та зовні очистили та поґрунтували поверхню глечика, а художник-оформлювач розробив ескізи і розмалював його. Завдяки клопіткій роботі глечик знову засяяв оновленим орнаментом і яскравими кольорами.
Читайте також: ТОП-20 найцікавіших місць Косівщини