Сьогодні, 17 серпня, під час засідання виконавчого комітету начальник відділу координації закупівель та цінового моніторингу Тетяна Штогрин-Коржан доповіла про результати моніторингу тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.
Вона розповіла що моніторинг здійснювався протягом лютого-травня. За результатами моніторингу було встановлено, що в місті розміщено близько 500 тимчасових споруд. З них 349 мають діючі дозволи на розташування. Основна частина з них – 256 знаходиться в ІІІ зоні. У 2017 році надано дозволи на розміщення 56 нових споруд. Загалом лише в 45 МАФах здійснюється реалізація продукції місцевих товаровиробників.
Не обійшлося і без порушень. На 123 споруди вже закінчився термін дії дозволів, проте близько половини заяв по цих об’єктах вже подані для погодження архітектурних типів. Загалом за результатами обстеження порушення в діяльності виявлено в 33 МАФах. 11 таких тимчасових споруд вже демонтовано, щодо трьох є рішення про демонтаж, а на 7 складено приписи та протоколи. Також було виявлено 6 МАФів, які не функціонують. Є й такі МАФи, де діяльність здійснюють вже інші підприємці
Крім цього, було виявлено частину суб’єктів господарської діяльності, в яких кількість тимчасових споруд, на які отримано дозволи, значно переважає над кількістю найманих працівників для їх обслуговування. Така різниця складає 77 осіб, що може свідчити або про відсутність їх офіційного працевлаштування, або про договору тимчасового користування. Найнижчий рівень зарплати було зафіксовано 808 грн., найвищий рівень – 4722 грн.
«Тимчасові споруди платять менше, ніж магазини. Тому неправильно, коли вони не влаштовують офіційно працівників. І звертайте увагу на зовнішній вигляд», – наголосив міський голова Руслан Марцінків.
Заступник мера Богдан Білик додав, що за неоформленого працівника передбачений штраф у розмірі 96 тисяч.
Читайте також: У Франківську затвердили оплату за навчання у мистецьких закладах