Організували захід Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника спільно з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. У роботі семінару взяли участь науковці обох університетів, представники науково-дослідних установ – головної астрономічної обсерваторії НАН України, Астрономічної обсерваторії КНУ ім. Тараса Шевченка, компанії “Івано-Франківський астрономічний клуб “Юпітер”.
Головна мета проведення спільного семінару, як зазначили організатори, розробка концептуальних основ розвитку науково-навчального історико-архітектурного об’єкту “Астрономічна обсерваторія на горі Піп Іван” у контексті співпраці між Прикарпатським національним університетом та КНУ ім. Тараса Шевченка.
Проректор із наукової роботи університету, професор Андрій Загороднюк зазначив, що міжнародний проект “Міжнародний науковий центр “Обсерваторія””, який Прикарпатський національний університет реалізує спільно з Варшавським університетом (Республіка Польща), є важливим науковим проектом, що має на меті створення на базі обсерваторії потужного наукового осередку України.
Він провів презентацію проекту та розповів, що нещодавно відбулося відкриття першої черги відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на г. Піп Іван – створення на базі наукового об’єкту поста рятувальників. Наступний етап відбудови буде спрямований на відновлення метеорологічного центру.
Далі роботу пленарного засідання продовжив доктор біологічних наук, професор кафедри біофізики, проректор з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка Віктор Мартинюк. Науковець сказав, що вищий навчальний заклад, який він представляє, зацікавлений у співпраці з колегами Прикарпатського національного університету щодо реалізації спільних наукових проектів, проведенні досліджень, зокрема, з астрономії, біології.
Професор Віктор Мартинюк також виступив із доповіддю “Сучасний погляд на проблему сонячно-біосферних зв’язків” та поділився досвідом роботи в науково-дослідному інституті “Кримська астрофізична обсерваторія”, де свого часу працював.
Своєю чергою, ряд учасників семінару виступили з тематичними доповідями. Основні напрями роботи стосувалися досліджень у сферах – географії, екології, метеорології, проблем зміни клімату, біології, астрономії, туризму, лісівництва.
У рамках програми семінару, учасники здійснили сходження на вершину гори Піп Іван ( з боку с. Дземброня Верховинського району). Вони ознайомилися з приміщеннями відновленої будівлі, обговорили перспективи проведення астрономічних та еколого-ботанічних досліджень, можливості моніторингу змін клімату та чистоти повітря, перспективи створення метеорологічної станції на базі обсерваторії, розвитку етнотуризму.