Днями в центрі Івано-Франківська відчинив свої двері новий дитячий заклад для гармонійного розвитку дітей “Вулик”. Навчання тут відбувається за найновішими і найефективнішими методиками, а юні відвідувачі перебуватимуть у світлому, безпечному та екологічно чистому приміщенні, де враховані сучасні тенденції дизайну, мінімалізм та функціональність.
Дитячий заклад «Вулик» розрахований на 75 дітей. Основне завдання педагогів закладу – це здорові та щасливі діти, їхній гармонійний розвиток та впевненість у собі.
Засновник закладу Наталія Пересадько зауважує, щоб розробити і створити заклад, вони врахували особливості українського народу, водночас вивчали передові світові практики аналогічних закладів в інших країнах. В основу виховання у «Вулику» покладена методика Монтессорі, це єдина методика у світі, яка отримала Нобелівську премію. Як засновник закладу, так і деякі педагоги навчалися за кордоном, у Відні, переймали іноземний досвід, освоювали найкращі практики. Проте зрозуміли, що вимоги в Україні трохи інші, тож методику Монтессорі взяли за основу, а також додали елементи традиційної української освіти з врахуванням менталітету. Крім того, одним із найважливіших аспектів тут є безпечне та екологічне середовище.
«Я з впевненістю можу заявити, що ми можемо себе назвати і позиціонувати як екосадок, тому що тут використані лише природні матеріали. Нашим пріоритетом є безпека дітей, усі конструкції перевірені на міцність, надійність. Дитячий майданчик встелений амортизаційним покриттям, усі вікна зроблені з триплексу, а це означає, що вони не б’ються», – запевняє керівник.
Усі вихователі в закладі допомагають дітям, а не навчають, адже самостійний розвиток дитини є надзвичайно важливим, переконана пані Наталя.
«Ми його корегуємо, допомагаємо дітям, відповідаємо на їхні заклики. Наш особистий підхід – вихователі на одному рівні з дітьми. Малеча звертається до них на «ти», як до друзів”, – зауважує засновниця.
Крім того, усі педагоги тут молоді, а це полегшує спілкування з вихованцями. А ще у закладі формують взаємопідтримку, взаємодовіру між дітьми та дорослими, це допомагає зрозуміти малечу, налагодити особистісний контакт.
“Акцент у закладі роблять на всебічному розвитку дітей, щоб діти були щасливими і гармонійно розвивалися, – зауважує Дарія Данилів, методист і старший вихователь. – Методика виховання орієнтована на особистість дитини, заняття побудовані таким чином, що дитина може обирати для себе найцікавіше”.
У закладі навчатимуться дітки різного віку, від 2 до 6 рочків, відповідно до віку сформовані і групи. Наймолодші, віком від двох до трьох рочків, навчатимуться за системою Монтессорі тодлер клас, розповідає старший вихователь Юлія Дацко. Всі матеріали, які використовуються для роботи з дітьми, екологічно чисті.
“У нас є шість зон: математика, сенсорика, маніпуляція, навички практичного життя, розвиток мови і мистецтво. Кожна зона забезпечує відповідний аспект розвитку. Зокрема, сенсорика відповідає за ті відчуття, завдяки яким дитина отримує інформацію про навколишній світ. Маніпуляція – це навички дрібної та великої моторики. Навички практичного життя сприяють самообслуговуванню. Математика – це лічба до десяти. Розвиток мови дозволяє дітям спілкуватися і висловлювати свої думки. У зоні мистецтва усі матеріали у вільному доступі, тож дітки в будь-який час можуть малювати, співати, грати на музичних інструментах, тобто розвивати свої творчі здібності”, – пояснює вихователь.
Заняття у групі для наймолодших тривають по чотири години – з 9.00 до 13.00 та з 15.30 до 19.30. Тобто сформовано дві групи, ранкова та вечірня. Батьки можуть обрати, коли їм зручніше відводити дітей у заклад. Кожна дитина приносить із собою ланч-бокс, щоб поїсти у визначений час.
Тетяна Гуцул, яка привела у “Вулик” свою маленьку донечку, дуже щаслива, що у малечі є можливість навчатися і перебувати в такому красивому приміщенні, просторому й екологічному.
“Мені подобається підхід до дітей, а також система Монтессорі, визнана у цілому світі, яка дійсно сприяє розвитку дитини”, – зауважує жінка.
А ще, зізнається, коли вперше побачила приміщення, була приємно здивована, адже тут дуже багато місця для ігор, навчання, розвитку, відпочинку та проведення дозвілля. Особливо важливо, що усе це зроблено з безпечних матеріалів, у світлих тонах, які візуально збільшують простір. Крім того, заклад розташований у центрі міста, що дуже зручно для дітей і батьків.
«Я захоплена цим приміщенням і територією надворі, а також тим підходом, який тут використовують при догляді за дітками. Мені він дуже імпонує. Імпонує і система виховання, а також те, що вихователі дуже люблять дітей, добре до них ставляться, якісно і відповідально роблять свою роботу. Я взагалі в захваті, чесно зізнаюся, не очікувала, що тут буде так гарно», – розповідає мама двох хлопчиків, активістка Ірина Слободян.
Здебільшого дітки не люблять ходити в садочок, але тут таких проблем немає – синочок в захваті від закладу. Ірина також зауважує, завдяки роботі вихователів зуміли вирішити деякі питання з вихованням, які виникали у них як батьків. Тут настільки кваліфіковані і терплячі педагоги, що зуміли це все врегулювати і пояснили батькам, як знайти підхід до дитини або вирішити ті чи інші питання.
Гарні меблі, красиве, лаконічне оформлення, чудовий майданчик – усе, що потрібно для діток, для формування їхнього смаку та світогляду.
«У першу чергу, для мене важливо, щоб у садочку моя дитина була щаслива, і я переконана, що тут так і буде», – наголошує жінка.
Заклад для розвитку дітей “Вулик” розміщений майже у самісінькому центрі міста, на вулиці Мельника, у новому житловому кварталі “Центральний” від будівельної компанії “Спілка забудівників”. Двори тут повністю відмежовані від автомобілів, про безпеку дітей та пішоходів тут дбають особливо ретельно. Дорогою до закладу, у центрі кварталу, функціонує величезний дитячий майданчик із красивими та яскравими гірками, каруселями та іншими атракціонами. Поряд – арка, через яку можна дістатися до “Вулика”. Сам заклад розмістився дуже затишно, він повністю відмежований від проїжджої частини, шуму та пилюки. Територія його огороджена, всередині неї величезний дитячий простір із накриттям від дощу та сонця, з сучасним покриттям, яке мінімізує удари та знижує ризик травм.
Менеджер будівельної компанії “Спілка забудівників” Тарас Лутчин зауважує, проектуючи сучасні житлові будинки, чималий акцент компанія робить на соціальній складовій. Тому величезні площі, особливо на перших поверхах, відводять під соціальні об’єкти. Невдовзі тут заплановане відкриття цілої низки об’єктів інфраструктури – супермаркету, медичного центру, закладу громадського харчування та деяких інших. Одним з найцікавіших аспектів саме цього кварталу є будівництво підземного паркінгу. Це зручно для жителів, адже дає змогу облаштувати у дворі зони для відпочинку, дитячі споруди, лавочки, зелені насадження. Це додатковий простір, не захаращений транспортом, красивий і комфортний.
Соломія ЯРОШ