Українсько-фінська програма розвитку середньої освіти шукає першу школу для участі в проекті “Змінитися за 7 днів”, гасло якого — “Ловіть нові іскри для вашого викладання!”
Ініціатори проекту, ГО EdCamp Ukraine, оголошують конкурс серед усіх українських шкіл, готових до змін за фінською моделлю, визнаною однією з найуспішніших у світі.
Фінські спеціалісти з компанії Lumo Education проживуть із обраною школою тиждень. Допоможуть зробити аудит сильних і слабких сторін, проведуть низку відкритих уроків і тренінгів (як для педагогічного колективу, так і для адміністрації й допоміжного персоналу) та стимулюватимуть розробку власної програми вдосконалення. Враховувати будуть специфіку і школи, і населеного пункту, де вона розташована, — тобто не даватимуть загальні рекомендації “про все для всіх”, а працюватимуть із конкретною ситуацією.
Щоб податися на конкурс, хтось з учителів після обговорення зі шкільною адміністрацією має заповнити реєстраційну анкету та розповісти, що саме і чому хочете змінити в своєму закладі. Часу на це небагато: до 2 лютого.
Результати конкурсу оголосять 11 лютого, а вже 18-го група провідних фінських педагогів приїде працювати з обраною школою.
Читайте також: Розпорядження-чернетка: у Франківську невакцинованим дітям не заборонили ходити до школи
Лідер руху EdCamp Ukraine, радник міністерства освіти і науки України Олександр Елькін розповідає, що мета проекту — довести, що основу справжніх змін можна закласти у дуже короткий строк. “Змінитися за 7 днів” передує міжурядовому українсько-фінському проекту, який має розпочатися цього року.
“Фінське міністерство освіти Кіуру Кріста договір уже підписала. Українське ж підписати поки що не може — чекає, поки програму партнерства й фінансової допомоги затвердить Верховна Рада, — розказує Олександр. — Ми сподіваємося, що всі необхідні процедури вдасться завершити до червня 2018 року”.
Зазначимо, що тренінгова частина програми в обраній школі триватиме п’ять днів.
«Фінський підхід успішний тому, що він подобається самим дітям, пробуджує у них бажання вивчати і вчитися, — говорить Олександр Елькін. — Вони не «натаскані» здавати рутинні тести, зате мають навички, справді потрібні для успішного життя в ХХІ столітті. Суть фінської системи, як і принципів EdCamp’у, — в екологічному навчанні. Не тільки в тому, що вивчати, а в тому, як саме вивчати й навчатися, в індивідуальному підході та спільній роботі».