В обстеженні взяли участь професор кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу Національного лісотехнічного університету України Мирослава Сорока, професор кафедри ботаніки Львівського національного університету ім. І.Франка, доктор біологічних наук Лідія Тасєнкевич, т.в.о. директора ДП «Кутське лісове господарство» Андрій Ониськів, лісничий Косівського лісництва Петро Пліхтяк, сільський голова Тарас Бейсюк.
Фахівці обговорили необхідність своєчасного відновлення на вказаних ділянках корінних типів деревостану, оскільки стан лісу незадовільний.
Лісівники спільно з науковцями вважають, що ситуацію можна покращити, застосувавши правильний лісівничий підхід, адже після господарювання НПП «Гуцульшина» у лісових масивах з’явилися ділянки, які згідно з таксаційним листом – ліс , а по факту – вирубка.
Варто зауважити, що у Пістинському лісі трапляються великі площі відпрацьованого сухостою, які є не лише осередком розмноження шкідників, але й легкозаймистими та пожежонебезпечними.
Тарас Бейсюк наголосив: «Позиція Пістинської сільської ради: ліс є державним і держава повинна про нього дбати. Щоб зрозуміти ту жахливу ситуацію, яка склалась у пістинських лісових масивах, науковці повинні взути гумові чоботи і піти в ліс, подивитись на цей злочин перед природою. Попри дорогу ліс є, а далі лісу немає».
Читайте також: Як заліснювали Українські Карпати?