Днями, 17-21 вересня, в Івано-Франківському національному медичному університеті на виробничо-навчально-рекреаційній базі в Яремче відбулась XIII міжнародна наукова конференція «Фактори експериментальної еволюції організмів».
Організували науковий форум Українське товариство генетиків і селекціонерів імені М.І. Вавилова та Інститут молекулярної біології і генетики НАН України спільно з ІФНМУ і кафедрою медичної біології і медичної генетики. Конференція була присвячена 100-річчю від часу заснування Національної Академії Наук України та 135-річчю від дня народження А.О. Сапєгіна.
На конференції працювали чотири секції, на яких активно обговорили питання загальної, популяційної генетики, генетики людини та медичної генетики; молекулярної генетики та геноміки; прикладної генетики і селекції; аналізу та оцінки генетичних ресурсів, молекулярних та клітинних біотехнологій.
Здобутками в галузі генетики разом з українськими вченими, зокрема, президентом Українського товариства генетиків і селекціонерів імені М.І. Вавилова доктором біологічних наук Віктором Кунахом, доктором біологічних наук, професором Наміком Рашидовим, доктором біологічних наук, професором Любов’ю Лукаш та доктором медичних наук, професором Ларисою Ковальчук, поділилися також академік Латвійської АН Ісаак Рашаль, член-кореспондент АН Азейбаржану Ібрагім Азізов, академік НАН Білорусії Олександр Кільчевський. Під час завзятих дискусій і обговорень з колегами сформувалися наукові підґрунтя для розвитку подальшої співпраці з провідними українськими та зарубіжними вченими.
Українське товариство генетиків і селекціонерів імені М. І. Вавилова вручило дипломи за найкращі пленарні та стендові доповіді. Зокрема, професор Лариса Ковальчук отримала диплом за найкращу пленарну доповідь «Основні напрямки генетичних досліджень в Івано-Франківському національному медичному університеті». Також колектив авторів Руслан Козовий, Лариса Ковальчук та Ганна Ерстенюк отримали грамоту за найкращу стендову доповідь «Генетичні особливості функціонування глутатіонової системи у довгожителів Прикарпаття, хворих на коморбідну патологію: артеріальну гіпертензію та остеоартроз».
В урочистій атмосфері делегати конференції прийняли в Українське товариство генетиків і селекціонерів імені М.І. Вавилова науково-педагогічних працівників кафедри медичної біології і медичної генетики та професора кафедри педіатрії Зоряну Кочергу.
Конференція та з’їзд товариства пройшли у дружній атмосфері, в якій із захопленням іноземні гості ознайомилися з етнічними особливостями гуцульського краю.
До конференції видано два чергові томи збірника, які узагальнюють теоретичні досягнення та практичні надбання провідних українських та іноземних вчених.
Нагадаємо, Урочистості і нагороди: Як в ІФНМУ святкували випускний студенти-фармацевти