Людство дійсно досягло великого поступу в боротьбі за рівність прав — у цивілізованих країнах жінки голосують, навчаються та працюють так само, як і чоловіки. Але боротьба за права жінок — це все ще величезне поле роботи.
Про це на своїй сторінці у «Фейсбук» написала очільниця МОЗ Уляна Супрун:
“Дарування букетів та цукерок або ж підкреслене виявлення особливої уваги та турботи 8-го березня з цим не допомагає. Бо це лише відкидає назад всі успіхи, які довелося досягти під час багаторічної боротьби за гендерну рівність”, – написала Супрун.
Вона зазначила, що в Україні й досі є проблеми з рівною оплатою праці між чоловіками та жінками й так званої «скляної стелі» для жінок в їхніх кар‘єрах.
Ми все ще стаємо свідками сексизму в інформаційному просторі. Коли об’єктивація не зникає з реклами, а жінки, що є, наприклад, публічними особами, цікавлять медіа спочатку своєю зачіскою, взуттям чи одягом, і лише потім результатами роботи:
“Досі роль жінки багато людей бачить передусім як виконання хатніх обов’язків та догляд за дітьми. Водночас жінки стають жертвами насильства в сім’ї, про яке навіть бояться говорити. Реакція значної кількості українців на здавалося б очевидне «ні означає ні» — черговий цьому доказ”, – йдеться у повідомленні.
Уляна Супрун також розповіла, що неодноразово стикалася із сексизмом під час виконання обов’язків міністра охорони здоров’я:
“Дивують запитання — «як ви, така тендітна жінка, все це витримуєте?!» Наче в чоловіків є секретна зброя проти атак невільних радикалів чи вроджена здатність «витримувати» більше ніж жінки. Кожен передусім — це людина. Характер і здібності якої залежать від зусиль над собою, пріоритетів, цінностей та цілей, які вона собі ставить. І зовсім не від статі”, – зазначила очільниця МОЗ.
Нагадаємо, Руслан Марцінків заявив, що не бачить причин святкувати 8 березня
Ілюстрація — Zhenya Oliinyk для Повага. Кампанія проти сексизму в українських ЗМІ та політиці