Сьогодні, 7 травня, в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.
Першим питанням, яке розглянули депутати, стала нова обласна програма поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2019-2023 роки.
Ярослава Ульванська, заступниця директора департаменту соціальної політики ОДА, розповіла, що програма приймається з метою зниження ризику виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій на виробництві.
“Протягом 12 років у нашій області взагалі не було такої програми, довго не працювали лабораторії з атестації робочих місць. Внаслідок цього маємо невтішну ситуацію з травматизмом, є і смертельні випадки”, – сказала Ярослава Ульванська.
Однією з причин прийняття програми стало те, що за 2018 рік на підприємствах Івано-Франківської області травмувалося 105 працівників проти 96 за 2017 рік. Серед цих випадків було 13 смертельних, в той час як минулого року – 10. Таким чином, коефіцієнт частоти КЧ (кількість потерпілих на 1000 працюючих) на підприємствах області становить 0,31 проти 0,27 у 2017 році.
За словами депутатів, на стані охорони праці негативно позначаються такі фактори:
– недостатнє фінансування заходів з охорони праці
– відсутність служб охорони праці на багатьох підприємствах області
– зношеність основних засобів виробництва
– незадовільні умови праці
– недостатнє забезпечення працівників засобами індивідуального та колективного захисту
– недостатня організація роботи з інформаційного забезпечення охорони праці
– низький рівень контролю за станом охорони праці
З самою програмою можна ознайомитись за цим посиланням. Втім, не зовсім зрозуміло, як програма з фінансуванням в 180 тисяч гривень на п’ять років (тобто 30-40 тисяч гривень на рік) допоможе вирішити проблему травматизму у всій області.
Читайте також: У франківській поліції розповіли подробиці смерті будівельника