На підприємствах Івано-Франківщини за рік загинуло 13 працівників

 • Сьогодні, 7 травня, в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

  Першим питанням, яке розглянули депутати, стала нова обласна програма поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2019-2023 роки.

  Ярослава Ульванська, заступниця директора департаменту соціальної політики ОДА, розповіла, що програма приймається з метою зниження ризику виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій на виробництві.

  “Протягом 12 років у нашій області взагалі не було такої програми, довго не працювали лабораторії з атестації робочих місць. Внаслідок цього маємо невтішну ситуацію з травматизмом, є і смертельні випадки”, – сказала Ярослава Ульванська.

  Однією з причин прийняття програми стало те, що за 2018 рік на підприємствах Івано-Франківської області травмувалося 105 працівників проти 96 за 2017 рік. Серед цих випадків було 13 смертельних, в той час як минулого року – 10. Таким чином, коефіцієнт частоти КЧ (кількість потерпілих на 1000 працюючих) на підприємствах області становить 0,31 проти 0,27 у 2017 році.

  За словами депутатів, на стані охорони праці негативно позначаються такі фактори:
  – недостатнє фінансування заходів з охорони праці
  – відсутність служб охорони праці на багатьох підприємствах області
  – зношеність основних засобів виробництва
  – незадовільні умови праці
  – недостатнє забезпечення працівників засобами індивідуального та колективного захисту
  – недостатня організація роботи з інформаційного забезпечення охорони праці
  – низький рівень контролю за станом охорони праці

  З самою програмою можна ознайомитись за цим посиланням. Втім, не зовсім зрозуміло, як програма з фінансуванням в 180 тисяч гривень на п’ять років (тобто 30-40 тисяч гривень на рік) допоможе вирішити проблему травматизму у всій області.

  Читайте також: У франківській поліції розповіли подробиці смерті будівельника

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!