Щорічно на Прикарпатті в лікувальні заклади звертається близько 2000 потерпілих від укусів тварин, з них 20% отримують профілактичні щеплення. Хоча щеплення дозволяє запобігти недузі, медики констатують: загроза захворіти на сказ не минає.
В області щороку реєструється від 10 до 25-30 випадків захворювання на сказ тварин, які нападають на людину. Основним носієм і джерелом збудника сказу в нашій країні є червона лисиця, на яку припадає більшість діагностованих випадків. Також важливу роль у передачі і поширенні сказу відіграють собаки і коти.
При укусах домашніми або дикими тваринами треба ретельно промити рану під протічною водою з милом. Краї рани обробити 5%-вим розчином йоду або 70%-вим спиртом. Коли кровотеча з рани незначна, не треба її зупиняти. Разом з кров’ю з рани видаляється і вірус сказу. Після укусу треба негайно звернутись до лікаря щодо призначення курсу щеплень проти сказу. Тварину, яка покусала людину та зовні виглядає здоровою, не треба вбивати, а необхідно звернутись в установи ветеринарної медицини для встановлення за нею 14-ти денного ветеринарного нагляду.