Прикарпатський монах служить у Херсоні вже півтора року

 • Майже півтора року, як отець-диякон Пахомій переїхав з Гошева до Херсона. Тепер він служить там у монастирі Володимира Великого УГКЦ та займається катехизацією херсонців. Як живеться душпастирю під обстрілами та що допомогає відновлювати силу, Пахомій розповів “Галицькому кореспонденту”.

  Вчить молитися українською

  Диякон Пахомій Левчун 10 років тому став монахом. До переїзду у Херсон він прислуговував на Ясній Горі у Гошівському монастирі отців Василіян, що на Долинщині, та інших монастирях. Нетиповий чернець активно веде свій блог у соціальних мережах “Інстаграм”, “ТікТок”, “Фейсбук”, пише музику та складає пісні, які торкаються серця і душі багатьох людей. А ще диякон грає на гітарі.

  Талант Пахомія – знаходити підхід до людей, особливо люблять з ним спілкуватися діти та молодь. Він каже, часто зустрічаючи на вулицях Херсона місцеву молодь, активно запрошує її до діалогу, дає свій номер телефону.

  Пахомій переконаний, що Господь через його вчинки та дії згуртував людей навколо себе. Він розповів про випадок, коли херсонці стояли в черзі за гуманітарною допомогою. Черга була велика, понад 2 тисячі людей. Диякон взяв гітару і підійшов до них. Через деякий час всі разом співали, вчилися українською мовою виголошувати “Отче наш” та “Богородице Діво”.

  “Тут люди відкриті до діалогу з духовними особами, – говорить Пахомій. – Вони пережили окупацію і щодня живуть під обстрілами. Тому моя місія підтримати херсонців молитвами і навернути їх до Бога”.

  Поблизу падав снаряд

  Отець-диякон каже, що молиться з людьми разом навіть у тролейбусі. Після таких молитов і його настанов херсонці згодом приходять до храму і відвідують Святі Літургії. Є такі, що вперше йдуть до Сповіді і приймають Святе Причастя. Люди навіть дають свідчення, що коли поверталися додому, то поблизу них падав снаряд, але їх не зачепило.

  Приїжджали у Херсон і семінаристи зі Львова, Києва та колядували у Херсоні. Своєю ж місією Пахомій вважає якнайбільше говорити людям про Боже милосердя, Його любов та Образ Ісуса Милосердного (Ікона Божого Милосердя) – зображення Ісуса Христа, створене за богонатхненними вказівками святої католицької церкви Фаустини Ковальської. Одна з форм набоженства до Божого Милосердя.

  Скільки часу буде на півдні, не знає, каже, де Бог захоче, там він і служитиме. За цей період перебування Пахомія у Херсоні вже роздано 22 тисячі вервичок та 3 тисячі образів Божого милосердя.

  Виріс у дитбудинку

  Не приховує диякон і подробиць свого особистого життя. Ще з пологового його віддали до дитбудинку, але нещодавно він розшукав свою матір через відоме телешоу на каналі СТБ. Переконує, Бог допустив всі ці події в його життя, щоб він став монахом.

 • “Всі люди – діти Божі і Господь перебуває з військовими на передовій, з тими, хто страждає, хто втрачає рідних чи здоров’я.

  У час війни моліться ще більше, – закликає Пахомій. – І не падайте духом, довіряйте Богові своє життя, бо Він є з Україною. Рекомендую часто повторювати: Ісусе, довіряю тобі. Саме через Образ Божого милосердя Бог обіцяє перемогу над ворогами”.

  Мар’яна ЛОКАТИР

  Читайте також: На Прикарпатті люди пройшли Хресну дорогу на 6 кілометрів (ФОТО)

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!