Сьогодні, 4 вересня, у франківській школі №11 провели нараду з освітянами щодо нового шкільного харчування. Керівник департаменту освіти й науки Ігор Максимчук розповів, що вони з нового навчального року сприяють реформі шкільного харчування.
Євген Клопотенко розробив новий рецептурний список з метою змінити харчування дітей у школах. Після зустрічі керівника департаменту зі шеф-кухарем, він вирішив впровадити таку реформу у школах Івано-Франківська.
«Освітній процес – тема актуальна. Зокрема, шкільне харчування. Це довготривалий процес. Моментально зробити це неможливо», – говорить Ігор Максимчук.
Уже з цього тижня у школах розпочали впроваджувати елементи такого харчування. Головний освітянин міста стверджує, що це старі страви на новий лад.
«З вівторка ці страви є на вибір у шкільних їдальнях. У якихось школах це будуть лише елементи, а у якихось – глобально», – каже він.
Варто зазначити, що вартість харчування буде незмінна: сніданок коштуватиме 15 гривень, а обід – 20. Більшість шкіл Франківська уже готують за цими рецептами, але не всі.
«Для мене основне те, щоб це було у всіх закладах: десь більше, а десь менше», – переконує Максимчук.
Варто зазначити, що нещодавно у соцмережі франківці розповіли, що нове харчування показали дітям та сховали – спробувати не дали. Щодо цього випадку керівник департаменту освіти та науки каже, що такі випадки у майбутньому будуть фіксувати та вживати заходи.
Керівниця громадської організації «Мами Прикарпаття» Мар’яна Вершиніна каже, що до таких змін обов`язково залучатимуть батьків та дітей.
«Має бути зворотній зв’язок. Ми зі свого боку будемо цьому сприяти. Хочеться щоб діти харчувалися якісно. І взагалі харчувалися, а не просто ходили і робили вигляд, що їдять. Варто насамперед запитувати у дітей, що б вони хотіли їсти у школі», – стверджує жінка.
Наразі у чотирьох школах впровадили таке харчування. Однак для початку — у тестовому режимі.
У департаменті освіти також додали, чому апелюють до збірника Клопотенка. Мовляв, там вперше враховано смаки дітей, доступно викладено матеріал, присутні цікаві назви, а також там прості рецепти зі звичайних продуктів. Є низка опорних закладів, з яких департамент освіти хотів би розпочати такі зміни. Це гімназія №3 та №2, Угорницька школа та школа-ліцей №23.
Головний спеціаліст міського управління Держпродспоживслужби Світлана Королик зазначає, що змінювати потрібно й буфет, оскільки там зазвичай продають шкідливі продукти. Щодо збірника Клопотенка Світлана Королик каже, що всі страви перевірили у лабораторіях — вони відповідають дитячому організму. Адже зменшили кількість солі, забрали трансжири та додали різні сезонні овочі.