В Івано-Франківську сьогодні, 11 жовтня, жінкам розповіли про те, як народжувати без хабарів. Зокрема, громадська активістка Наталія Сербин пояснила присутнім, як уникнути хабарництва і зрозуміти, що забезпечує держава, що місцева влада, а за що потрібно платити самотужки.
Чому жінка дає хабар? І як цього позбутися?
- Страх. Жінка не знає, як працює медицина. Тобто якщо я заплатив, тоді все буде добре і мене будуть лікувати якнайкраще.
- Всі так роблять.
- Коли жінка, знайшовши “крутого” лікаря думає, що якщо вона домовиться, то все буде добре.
“Проблема зазвичай від людей, а не від обставин, які склалися у державі. Якщо у нас не буде звички давати хабар – все буде добре “, – каже Сербин.
Міська влада повинна забезпечити :
- Ремонт у приміщеннях лікарень;
- Хороше харчування;
“Часто приходимо в лікарню, і нам кажуть – благодійний внесок. За рік міський пологовий отримав 1 млн 300 грн благодійних внесків. Із усіх цих коштів 17% витратили на ліки, все інше на утримання лікарні. Коли оплачуєте такі внески, то в призначенні вкажіть, що ви даєте гроші на ліки”, – наголошує Наталія.
Сербин додає, що краще не конфліктувати із медиками, але потрібно знати свої права.
“Завжди дивувалася, чому жінка, перед тим як народити дитину не подивиться і не почитає свої права. Є дев’ять місяців, щоб все вивчити. Якщо ж виникає конфлікт з лікарем, то ви маєте право змінити його”, – підсумовує Сербин.
Читайте також: в Івано-Франківському міському клінічному перинатальному центрі померла 27 – річна жінка. Відомо, що у породіллі була кровотеча. Проте, що саме призвело до смерті – невідомо.