Франківкам розповіли, як народжувати, не даючи хабарі

 • В Івано-Франківську сьогодні, 11 жовтня, жінкам розповіли про те, як народжувати без хабарів. Зокрема, громадська активістка Наталія Сербин пояснила присутнім, як уникнути хабарництва і зрозуміти, що забезпечує держава, що місцева влада, а за що потрібно платити самотужки.

  Чому жінка дає хабар? І як цього позбутися?

  1. Страх. Жінка не знає, як працює медицина. Тобто якщо я заплатив, тоді все буде добре і мене будуть лікувати якнайкраще.
  2. Всі так роблять.
  3. Коли жінка, знайшовши “крутого” лікаря думає, що якщо вона домовиться, то все буде добре.

  “Проблема зазвичай від людей, а не від обставин, які склалися у державі. Якщо у нас не буде звички давати хабар – все буде добре “, – каже Сербин.

  Міська влада повинна забезпечити :

  1. Ремонт у приміщеннях лікарень;
  2. Хороше харчування;

  “Часто приходимо в лікарню, і нам кажуть – благодійний внесок. За рік міський пологовий отримав  1 млн 300 грн благодійних внесків. Із усіх цих коштів 17% витратили на ліки, все інше на утримання лікарні. Коли  оплачуєте такі внески, то в призначенні вкажіть, що ви даєте гроші на ліки”, – наголошує Наталія.

  Сербин додає, що краще не конфліктувати із медиками, але потрібно знати свої права.

 • “Завжди дивувалася, чому жінка, перед тим як народити дитину не подивиться і не почитає свої права. Є дев’ять місяців, щоб все вивчити. Якщо ж виникає конфлікт з лікарем, то ви маєте право змінити його”, – підсумовує Сербин.

  Читайте також: в Івано-Франківському міському клінічному перинатальному центрі померла 27 – річна жінка. Відомо, що у породіллі була кровотеча. Проте, що саме призвело до смерті – невідомо.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!