На Факультеті філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася презентація унікального за своєю природою першого тому словника «Гуцульська діалектна лексика та фраземіка в українській художній мові».
Це перший словник, у якому лексикографічно опрацьовано діалектну лексику і фраземіку одного говору (гуцульського), освоєну мовою української художньої літератури, повідомляють в Івано-Франківській облдержадміністрації.
Автор ідеї та концепції, керівник проєкту та відповідальний редактор словника, доктор філологічних наук, завідувач кафедри української мови професор Василь Ґрещук зазначив, що у словникових статтях охарактеризовано значення понад семи з половиною тисяч гуцульських діалектизмів, не враховуючи фонетичних варіантів, проілюстровано використання їх кожним автором у своїх художніх текстах із паспортизацією, відзначено їх образне вживання.
Основним завданням, яке стояло перед автором і групою мовознавців кафедри української мови та Навчально-наукового інституту українознавства, що працювали над словниковими статтями (Роман Бачкур, Валентина Ґрещук, Іван Думчак, Лілія Париляк, Віра Пітель), – було відтворити усе багатство гуцульського говору, що увібрала у себе українська художня мова, і встановити семантику гуцулізмів.
Доктор філологічних наук, завідувач кафедри загального та германського мовознавства, професор Віталій Кононенко зазначив, що нова лексикографічна праця, яка побачила світ, має особливе призначення. Цінність її у тому, що це перший словник одного діалекту в художній мові, який засвідчує затребуваність гуцульського діалектного слова у художніх цілях.
Варто відзначити, що видання надрукували за кошти обласного бюджету на виконання регіональної цільової програми книговидання на 2016-2020 роки.
Читайте також: у франківських закладах відкрили Посольство Карпат.